5 priežastys, kodėl Japonija yra pagrindinis kriptovaliutų prieglobstis
Kriptovaliuta ir „blockchain“ yra pasauliniai reiškiniai, tačiau vyriausybės jas vis dar gali riboti, daugiausia todėl, kad jas palaikančios paslaugos yra centralizuotos. Mainai, piniginės paslaugos ir kitos paslaugos, teikiančios patekimą į rinką, iš tikrųjų yra susijusios su „blockchain“, tačiau tokios vyriausybės kaip Kinija lengvai blokuoja dėl savo tradicinių prieglobos būdų. Kol visiškas decentralizavimas nebus realybė, visada bus įmanoma apriboti „blockchain“ platinimą.
Tačiau yra vyriausybių ir tautų, kurios matė „blockchain“ ir iškart suteikė savo nuoširdų pritarimą. Japonija šiuo atžvilgiu yra labiausiai žinoma ir visur entuziastai ją pripažįsta kriptovaliutų prieglauda. Šalis ėmėsi šifravimo žibinto ir pasistūmėjo į priekį ten, kur jos bendraamžiai nedrįso eiti, ir jau pasinaudojo savo sprendimu priimti, o ne šaipytis iš šios jaunos rinkos. Dėl šių priežasčių šiandien Japonija išlieka geriausia kriptovaliutų vieta.
1. Japonija pripažįsta Bitcoin kaip teisėtą konkursą
„Bitcoin“ Japonijoje žymi teisėtą atsiskaitymo priemonę ir „mokėjimo priemones, kurios nėra teisėta valiuta“, ir ją galima naudoti mažmeninės prekybos paslaugoms visur šalyje. Nors dauguma parduotuvių ir parduotuvių, kurios priima „Bitcoin“, yra sutelktos miestuose, net Japonijos kaimo vietovės užkrėtė „Bitcoin“ karštinę. Tai gali būti priežastis, kodėl Japonija yra atsakinga už pasibaigimą 30% pasaulio Bitcoin sandorių ir daug jaunosios pramonės naujovių.
2. Biržų epicentras
Dėl teisinio „Bitcoin“ statuso Japonija tapo pažangiausiu „fintech“ centru, o šalyje kuriama daugybė su kriptovaliuta susijusių platformų ir paslaugų. Be tikrai įspūdingo kriptovaliutų mainų masyvo, Japonijoje taip pat gyvena daugybė kriptovaliuta pagrįstų išvestinių finansinių priemonių ir finansinių priemonių, kurių niekur kitur nebus. Japonijos gyventojai gali nusipirkti a „Bitcoin Bond“, pavyzdžiui, kurią išleido Japonijos „Fisco Ltd.“. Yra net tokių mainų kaip „Bitbank“ kad mokės metinius mokesčius vartotojams, kurie paskolina bankui savo „Bitcoin“.
Kartu su santykinai sušvelnintais kriptovaliutų reglamentais 2017 m., Reguliuotojai tai paskelbė Jau buvo patikrinta 11 biržų ir patvirtinta Finansinių paslaugų agentūros (FSA). Šis skaičius tik augo, todėl Japonija tapo viena konkurencingiausių ir prisotintiausių kriptografinių mainų aplinkų pasaulyje.
3. Aktyvus atsakymas į klausimus
Ankstesnėmis „Bitcoin“ dienomis Japonijos reguliavimo politika buvo labiau auganti, o ne griežtai laikomasi ar saugoma. Šalis siekė tapti centriniu pasaulio „blockchain“ centru, tačiau kai kurie nelemti įvykiai privertė juos pakeisti savo strategiją. 2014 m. Įsilaužimas į Mt. „Gox“ ir kelių šimtų milijonų dolerių kriptovaliutos praradimas buvo tikras šokas, ir jam prilygo sausio mėn. „Coincheck“ įsilaužimas už daugiau nei 530 mln. Nepaisant šių katastrofiškų įvykių, Japonija šiuo klausimu laikėsi vieningos pozicijos.
Po kiekvieno iš šių įvykių Japonijos reguliavimo institucijos nustatė visišką kompensaciją klientams, pametusiems monetas ir „fiat“ pinigus, o tai yra skatinantis nustatyti standartas. Be to, Japonija neabejoja savo unikaliu iššūkiu subalansuoti palankų reguliavimą ir griežtą sveikos finansų politikos vykdymą. Po to, kai gausybė blogų aktorių iššoko į kosmosą, išleisti nauji reglamentai sukurti skaidrumo ir tvarumo pagrindą.
4. Į ICO įtraukiantis verslo sektorius
Pastarieji metai buvo neramus ICO – pradinių monetų aukų – laikas, o tai yra naujas būdas blokų grandinės pagrindu veikiantiems startuoliams finansuoti save išleidžiant žetonus. ICO yra viena iš reikšmingiausių sąvokų, atsirandančių dėl „blockchain“ technologijos ir pažangių sutarčių gausėjimo, ir nors sugebėjimas pritraukti finansų institucijas yra naudingas verslui, tačiau tai turi pasekmių vartotojams.
Kaip ir kai kurie mainai ir kitos periferinės „blockchain“ paslaugos, buvo keletas ICO, kurie nesąžiningai priėmė žmonių kapitalą. Norėdami sustabdyti apgaulingų „blockchain“ paslaugų bangą, Japonijos reguliavimo institucijos ieško būdų, kaip įgyvendinti sveikus ICO etalonus. Šalis neseniai užsakė viešą tyrimo grupę parengti tvarų, palankų planą. Jį svarsto FSA ir greičiausiai tai netrukus taps įstatymu.
5. Nepaprastas privataus sektoriaus palaikymas
Japonija apsaugo savo mažmeninius investuotojus ir prekybininkus leisdama plisti tik patikimoms, reikalavimus atitinkančioms paslaugoms, tačiau tai daro ir įmonių kriptografijos mėgėjams. Įmonės, kurios laiko blokų grandinę ir kriptovaliutą neatsiejama nuo savo ateities, gali jas įvairiai įsisavinti ir tikėtis, kad jos ir toliau laikysis reguliavimo gairių.
Didžiulės korporacijos, tokios kaip „Rakuten“, populiarus elektroninės prekybos centras, kurio rinkos viršutinė riba viršija 11 mlrd. USD, pradėjo savo žetonus, mainus ir dar daugiau. Japonijoje įsikūrusi 1,2 milijardo JAV dolerių įmonė „Monex“ ką tik įsigijo neseniai nulaužė „Coincheck“ už 34 mln– protingas pirkimas, atsižvelgiant į tai, kad per 10 mėnesių prieš pirkimą (ir nulaužimą) „Coincheck“ uždirbo daugiau nei 400 milijonų dolerių pelno. Šalia didelių Japonijos technologijų kompanijų, tokių kaip „CyberAgent“, kuriančios savo biržas, kriptovaliuta greitai tampa neatsiejama šalies korporacijos dalimi..
Japonija pirmauja
Belieka laukti, ar Japonijos atsidavimas „blockchain“ atsipirks tokiu laipsniu, kokio jie tikisi. Tačiau tauta kol kas ritasi. Panašiai kaip jų „blockchain“ entuziastai, Japonija mokosi, kaip vyksta – požiūris idealiai tinka technologijoms, kurios rytoj greičiausiai atrodys kitaip nei šiandien.