Ko reikia norint paleisti DAO: interviu su horizontaliomis sistemomis
Mes kalbinome Aibeką Esengulovą, mūsų sesers svetainės įkūrėją, Pasinaudoti, ir jo naujojo jaudinančio DAO varomoji jėga, Horizontaliosios sistemos. Jo įmonė sukūrė „UNSTOPPABLE“ decentralizuotą piniginės programą „Android“ ir „iOS“.
Sveiki, Aibekai, gal galėtumėte mums pristatyti savo naują įmonę?
Taip gerai, taigi iš tikrųjų mes statėme ką nors nuo 2014 m., Bandėme sukurti žiniatinklio platformą tokioms organizacijoms kaip „slack“, tai tam tikra prasme yra pranešimų platforma? Taigi mes padarėme tą patį ir sukūrėme produktą mobiliesiems. Pavyzdžiui, „MakeUseOf“ programa yra „Messenger“ platforma, integruota su kai kuriais priedais, bet iš esmės yra „Messenger“ teisė?
Taigi mes sukūrėme šią programinę įrangą ir šiuo metu yra sunku konkuruoti ekosistemoje, nes kelios didžiosios įmonės valdo erdvę ir yra tam tikra prasme galingos. Mums ten buvo sunku apsistoti, todėl patekome į „blockchain“. šioje erdvėje esame jau maždaug metus.
Iš esmės darome decentralizuotas programas (DApps), o pastaruoju metu daugelis žmonių kalba apie decentralizuotas programas. Yra keletas, bet dažniausiai tai tik decentralizuoti mainai, kurie yra labai ribotos apimties. Yra decentralizuotas „YouTube“ klonas, tačiau visi jie iš esmės yra tik svetainės. Nors tai yra decentralizuotos programos, jos iš tikrųjų nėra tokios programos, kaip mes esame įpratę.
Taigi, ką darome, kuriame tokias programas, nes žinome, kaip jas kurti tikrai gerai. Mes suprantame, ko iš tikrųjų reikia norint sukurti modernias ir gerai veikiančias programas „iOS“ ir „Android“ ekosistemose. Tuo pačiu metu mes daug žinome apie „blockchain“.
Tai bando padaryti mūsų įmonė, mes kuriame decentralizuotas programas, o pati pirmoji dabar yra piniginė. ir jis bus išleistas maždaug po maždaug mėnesio. Tai daugmaž ten, kur mes esame dabar, taigi jūs sugalvokite.
Oho! Ar svarstytumėte, ar planuojate sudaryti sutartis ir kurti programas kitoms „blockchain“ įmonėms?
Tam tikra prasme tai yra mūsų koncepcijos dalis, tačiau kaip įmonė mes darome ir ką kita. Mes iš tikrųjų nepaleidžiame įmonės tradiciniu būdu, pavyzdžiui, „MakeUseOf“, kur tai yra įmonė, turinti juridinį adresą ir pan. Ką mes norime padaryti su horizontaliomis sistemomis, yra paleisti ją kaip DAO, o tai iš tikrųjų reikštų, kad yra tam tikrų žmonių, o šiems žmonėms priklauso [DAO] žetonas, o tai yra žmonės, kurie valdo visos organizacijos.
Jie iš esmės gali išlaikyti esamą įmonę dirbant prie projekto ir imti atlyginimą, arba, jei nori, jie iš tikrųjų gali samdyti naują įmonę ar kūrėją, panašų į „blockchain“ valdymą. Štai ką mes dabar kuriame, turime produktą, yra planas ir jau yra minimalus perspektyvus kodas šiam tikslui įgyvendinti, tačiau jį reikia išbandyti tikrai gerai.
Iš esmės planuojama įsteigti įmonę ir prekės ženklą, kuris yra decentralizuota įmonė. Kiekvienas gali būti jo dalimi, ir ta įmonė teiks decentralizuotas paraiškas. Kaip jau minėjau, piniginė yra pirmoji. Tai savotiška visko, ką darome dabar, apžvalga.
Taigi jūs naudojatės „Ethereum“ ir naudosite ERC-20 žetonus valdyti įmonę?
Taip, iš esmės bus sudaryta protinga sutartis ir ta sutartis stebės subjektus, kuriems priklauso žetonai. Šiuos subjektus ji laikys savininkais. Toje sutartyje yra tam tikras funkcionalumas. Galėčiau gilintis į detales, bet aš noriu pasakyti tai, kad visas lentos sąveikas įtraukėte į kodą, o per tą sistemą ar bet ką, ką ten įdėjote, yra apibrėžtas santykis. Taip aš tai paaiškinčiau.
Ethereum šiuo požiūriu yra labai patogu, jums tikrai nereikia nieko sugalvoti. Didžioji dalis infrastruktūros jau yra, ir jūs galite eiti sukurti saugią programą. Bet, žinoma, norėdami sudaryti išmanią sutartį, turite žinoti, ką darote, kad įsitikintumėte, jog ta sutartis yra saugi. Bet esmė ta, kad iš tikrųjų nėra sunku atlikti „Ethereum“ valdymą. Tai tam tinka ir labai lengva įgyvendinti viską, ką norite padaryti.
Gerai, kodėl jūs norėjote paleisti DAO „blockchain“?
Visų pirma, jei turite tam tikrą patirtį dirbant programinės įrangos įmonėje, tradicinėje programinės įrangos įmonėje, turite daug dalykų, kurie galėjo būti automatizuoti ir kuriems iš tikrųjų nereikia rimtų išteklių. Vienas tokių pavyzdžių yra techninė parama. Bet kurioje įmonėje jūs turite daug žmonių techninės pagalbos komandoje. Dažniausiai jie dažniausiai bando išspręsti vidinės infrastruktūros problemas.
Man labai patiko decentralizacijos samprata, kai apie tai išgirdau. nes kai kūrėme kurjerių platformas, daug laiko praleidžiate taisydami savo vidinės programos problemas. Manau, kad jis galėjo būti tobulas nuo pat pradžių, tačiau to neturite daugelyje programinės įrangos kompanijų. Jūs turite labai bugiškas backend ekosistemas, kurioms reikia daug pastangų, kad ji gerai veiktų.
Taigi, man patinka decentralizacijos samprata, ji man kažkaip labai patiko. Tai iš tikrųjų tai patraukė, todėl nusprendėme pereiti prie „blockchain“ ir pradėti kurti decentralizuotas programas, tačiau iš tikrųjų neplanavome paleisti DAO. Tai iš tikrųjų atsirado vėliau, tačiau pagrindinė idėja yra ta, kad galite optimizuoti įmonės valdymo efektyvumą, jei ji yra visiškai decentralizuota. Jei pradėsite tinkamai decentralizuotą įmonę dabartinėje „blockchain“ ekosistemoje, jums reikės daug mažiau išteklių, kad šis dalykas vyktų toliau.
Manau, kad kaip ir „Bitcoin“ blokų grandinė, visi ją naudoja ir visi žino, kad „Bitcoin“ yra puikus. Dėl savo priežasčių prie protokolo prisideda daugybė žmonių. Tai aš norėjau padaryti su įmone. Mes labai norėjome jį pradėti kuo decentralizuotiau. Yra keletas dalykų, kurių dar negalite decentralizuoti, tačiau dažniausiai viską, ką darote įprastoje organizacijoje, galite padaryti ir „blockchain“ – konkrečiai „Ethereum“.
Tai skamba tikrai šiurkščiai, bet ar jūs tiesiog važiuojate „blockchain hype“? Ar yra kokių nors priežasčių, kodėl nenaudojote „tradicinės“ centrinės duomenų bazės?
Aš tikrai neturiu galutinio atsakymo į tai, bet aš jums pasakysiu, kaip aš pats tai suvokiu. Mūsų įmonei yra maždaug ketveri metai. Mūsų yra keturiolika, ir didžiąja dalimi visi esame programuotojai. Taigi mes pradėjome kurti šią žiniatinklio platformą prieš ketverius metus. Konkurentais laikėme „WhatsApp“, „Telegram“ ir kt. Iš esmės konkurencijos lygis šioje pramonėje yra tikrai aukštas. Tikrai sunku ateiti į rinką ir sukurti tokį pasiuntinį, kaip „WhatsApp“, ir bandyti įtikinti visus pasikeisti.
Išskyrus rinkodaros dalį, sunkiausia užduotis yra ją iš tikrųjų sukurti. Jūs neturite daug atviro kodo bibliotekų, turite tai padaryti iš tikrųjų. Kurti „Messenger“ programas yra sunku, galiu tai pasakyti, nes mes jas sukūrėme. Mums prireikė daug laiko, kad daug kas susitvarkytų. įskaitant spektaklį.
Žinant visa tai, kai aš pažvelgiau į „blockchain“ erdvę, pamačiau, kad yra daug gana vidutiniškų kompanijų, kurių tiesiogine prasme nėra nieko, pavyzdžiui, tik baltas popierius ir galbūt šiek tiek kodas, bet kažkas tikrai paprasta, pavyzdžiui, komanda , tikrai gali padaryti per savaitę. Tos kompanijos uždirbo daug pinigų ir sukėlė didelį ažiotažą, todėl man kažkaip kilo mintis, kad patekęs į tą erdvę turėdamas žinias apie programinės įrangos kūrimą, mums parodys.
Jei turite šiek tiek patirties su piniginėmis, jos visos yra blogos. Tikrai sunku juos naudoti, tačiau tai nėra kažkas, ką sunku sukurti. Tai nėra lengva, bet ir nėra taip sunku. Tai iš tikrųjų jums sako, kokios įmonės dabar konkuruoja dėl vartotojų, jos yra labai silpnos. Yra labai nedaug „gerų“ programų, tokių kaip piniginės, mainai ir pan. Taigi, tai yra galimybė iš esmės, ir joje konkuruoja nedaug gerų kompanijų, todėl tai buvo gera proga.
Bet tuo pačiu toje erdvėje radau daug gerų dalykų. Jūs turite decentralizaciją, kuri yra tikrai puiki ta prasme, kad galite į savo programą įtraukti elektroninės prekybos sistemą ir to nereikia daryti per tam tikrą mokėjimo API teikėją, kuris reikalauja, kad atliktumėte daugybę dalykų. nežinau, kaip tai padaryti. Žinote, jei esate IT žmogus, galbūt nežinote apie finansinius nuostatus. Tokių pranašumų buvo daug.
Kaip planuojate, kad piniginė ir visa įmonė būtų pelninga?
Turiu tam tikros patirties, kaip gauti pajamų iš produkto. Aš tai dariau anksčiau ir perėjau šį procesą su „MakeUseOf“. Mes nieko negaminome ir lėtai, lėtai, bėgant metams, mes turėjome didžiulę komandą. Ir buvo sunku. Pajamos iš leidinio nėra lengva užduotis. Tai labai sunkus dalykas, kurio tikriausiai negalėčiau padaryti tikrai gerai. Naudodamas piniginės programą nematau jokių problemų. Aš iš tikrųjų tai vertinu kaip tam tikra prasme iššūkį, nes manau, kad būtų gana lengva užsidirbti iš programos, jei ji tikrai gera ir vartotojai ja naudojasi.
Kai sakau, kad gaunate pajamų, paprastai kai esate programoje ir jums reikia mokėti naudotojams, reikia atlikti keletą dalykų. Turite gauti kreditinės kortelės informaciją arba prijungti programą prie kurio nors teikėjo. Tame procese yra daugybė sudėtingų dalykų, dėl kurių sunku gauti pinigų iš vartotojo kaip programų tiekėjui ar bet kam, kas jūs esate. Jei teikiate piniginės paslaugą, iš esmės tam, kad vartotojas jums už ką nors sumokėtų, tai tarsi mygtuko paspaudimas, galbūt sąsaja. Keli mygtuko paspaudimai, įveskite PIN kodą ir viskas. Taigi manau, kad tai būtų lengva, o piniginėje mes planuojame iš to užsidirbti, teikdami vartotojams finansinius duomenis.
Kai gausite piniginę, iš esmės gausite kiekvienos „blockchain“ piniginės sąrašą. Yra „Ethereum“ blokų grandinės piniginė, kurios balansas yra nulis, ir „Bitcoin“ blokinės grandinės piniginė, kurios balansas yra nulis. Ir taip toliau. Galbūt girdėjote apie „Cardano“ [ar bet kurį kitą projektą], bet galbūt iš tikrųjų nežinote, kas tai yra.
Iš esmės tai, ką girdite, yra tai, ką jums sako žiniasklaida. Jūs negalite eiti į „GitHub“ puslapį, nepažiūrėti kodo ir iš tikrųjų jo ištirti – nedaugelis žmonių tai daro. Jūs negalite daug žinoti apie projektą, net jei pažvelgsite į Monetų rinkos dangtelio duomenis. Manyčiau, kad esu pakankamai įsitraukęs ir vartoju daug informacijos, bet vis dar nepažįstu daugumos tų įmonių ir jų veiklos. Tam reikia laiko. Pasirenki vieną, eik, porą dienų mokykis, kad gautum paveikslėlį.
Aš paskelbiau, kad visos šios bendrovės turi gana aukštus rinkos apribojimus – apie 50 milijonų, kai kurie – kelis šimtus milijonų. Tuo pačiu metu nėra daug, o kai kuriais atvejais – labai mažai informacijos apie tai, ką ši įmonė veikia, ar turi komandą, kaip dirba, kiek turi žetonų, jei gali kaldinti tiek žetonų, kiek nori.
Tikrai svarbūs tų duomenų parametrai. Taigi vienas iš būdų užsidirbti piniginėje, ką mes planuojame padaryti, yra šie finansiniai duomenys. Savo patirtį galime panaudoti analizuodami projektus iš IT įmonės perspektyvos. Remdamiesi jų dokumentais, vartotojams ir potencialiems investuotojams galime pasakyti, ar tai yra pervertintas raktas, ar jis turi ką nors, ar ne. Taigi tai yra pavyzdys, bet jei atvirai, tai manęs per daug nesijaudina. Iš esmės su pinigine svarbu integruoti kuo daugiau „blockchain“, kad vartotojas galėtų viską turėti vienoje piniginėje.
Tai skamba puikiai! Koks yra didžiausias jūsų iššūkis ruošiantis programai, toliau dirbant su įmone ir gaminant naujas programas?
Piniginė buvo pirmoji programa, kurią bandėme padaryti, o piniginės pasirinkimas buvo paprastas. Daugelis žmonių sąveikauja su „blockchain“, todėl mums buvo logiškas žingsnis mokytis šios technologijos. Jūs išmoksite sukurdami piniginę kiekvienam „blockchain“. Šiuo metu mes turime piniginę, kuri veikia trijuose „blockchain“. Jis palaiko „Bitcoin“, „Bitcoin Cash“ ir „Ethereum“. Taigi, manau, kad keletą mėnesių integruosime paramą kuo daugiau „blockchain“, nes tai taip pat suteiks mums galimybę studijuoti kiekvieną iš jų.
Kol kas nesu tikras, kada pradėsime naudoti antrą [programą], bet manau, kad tai tikrai ne tas dalykas, kurį mes atidėsime šešiems mėnesiams, galbūt keliems mėnesiams, bet tai vieša, visiškai atviro kodo. Ji neturi jokių serverių, nuo kurių tai priklauso, taigi iš esmės tai reiškia, kad kiekvienas gali eiti ir prisidėti ir padaryti tą piniginę geresnę, galbūt pasiūlyti keletą patobulinimų. Tai galima padaryti naudojant „GitHub“, todėl daugybė projektų yra tobulinami. Tai piniginės planas.
Norime, kad prieš tai pereinant prie kažko kito, būtų tikrai gera, ir aš manau, kad tai mes darome su juo. Techniniu požiūriu yra daugybė įdomių dalykų. Nesigilinsiu, bet manau, kad tai tikrai vienas geriausių.
Ar turite kokių nors patarimų šiuo metu skaitantiems šį stenogramą, norintiems sukurti savo programas ar „blockchain“ kompanijas?
Dabar puikus metas išmokti, sakyčiau, išmokti „Solidity“, kuri yra protinga „Ethereum“ sutarties kalba. Kiekvienas, kuris sugeba to išmokti, gali pats sukurti daug puikių programų. Tam nereikia daug žmonių.
Jei kam nors įdomu kurti „blockchain“ programas ar ką nors, kas susiję su „blockchain“, manau, kad tai geriausias būdas tai padaryti. Kadangi programų ir paslaugų erdvėje mes dar nieko nematėme. Daugumoje dar nieko nėra. Nėra populiarių programų, kurias visi naudotų. Taigi matysime daug tokių paslaugų. Patys pirmieji nebus įmantrūs, jie bus labai paprasti. Šiuo metu yra keletas „blockchain“ pavyzdžių, kuriuose pateikiamos šaunios idėjos, kurios veikia, ir manau, kad jos veikia labai gerai, todėl ateityje jų atsiras daug. Sakyčiau, tinkamas laikas visiems, norintiems ką nors sukurti ar nuveikti ką nors įdomaus internetinėje erdvėje, išmokti daryti dalykus „Ethereum“ blokų grandinėje būtų gerai.
Tai apie visus mano šiandienos klausimus. Labai ačiū už sugaištą laiką Aibek, mes labai džiaugiamės jūsų projektu! Ar dar galite pasidalinti su mumis nuoroda į savo „Github“ saugyklą?
Taip, iš esmės su „GibHub“ saugykla, mes bandėme ten viską įdėti. Manau, kad šauniausia tai, kai ką nors pasakai apie mūsų programą ar apie mūsų projektą, kiekvienas, galintis naudotis „GitHub“, gali pamatyti ir įsitikinti, kad viskas, ką sakome, yra teisinga. Tai visiškai atviro kodo.
Praneškite mums apie bet kokius projektus, kuriuos dirbate toliau pateiktame komentarų skyriuje arba mūsų puslapyje „Twitter“ ir Facebook bendruomenės!