Popierinės piniginės ir aparatinės piniginės: privalumai ir trūkumai
Popierinės piniginės ir aparatinės piniginės yra dvi labiausiai paplitusios šaltojo kripto saugojimo formos. Nei vienas, nei kitas neturi ryšio su internetu, todėl yra be galo saugesni nei internetinės piniginės.
Bet nė vienas sprendimas nėra tobulas. Taigi, kokie yra popierinių piniginių ir aparatinės piniginės privalumai ir trūkumai?
Aparatinės piniginės privalumai
Dabar tai nusistovėjo: aparatinės piniginės yra daug saugesnės nei popierinės.
Peržiūrėję naujausius saugojimo sprendimus „CES 2019“ ir vėliau atlikę praktinę „Nano Ledger X“ peržiūrą, dar kartą patvirtinote tai, ką jau žinojome.
Pradėkime nuo to, kodėl ekspertų pasirinkimas yra aparatinės piniginės.
1. Saugus elemento lustas
Saugaus elemento nėra kiekvienoje aparatinėje piniginėje, tačiau tai yra pagrindinis „Ledger“ įrenginių komponentas.
„Secure Element“ yra lustas, papildantis jūsų piniginę papildomu saugumo sluoksniu. Tai gali apsaugoti jus nuo šoninių kanalų atakų (kai įsilaužėlis bando suderinti jūsų piniginės energijos suvartojimo modelį su kriptografiniu raktu), programinės įrangos atakų ir gedimų atakų.
„Trezor“ savo įrenginyje nenaudoja saugaus elemento. Bendrovė teigia, kad lustų uždaras šaltinis kelia grėsmę saugumui ir prieštarauja jos atvirojo kodo idealams.
2. Monetų palaikymas
„Ledger’s new“ „Nano X“ palaiko 1100 skirtingų kriptovaliutų; „Trezor“ modelis palaiko apie 700 monetų.
Didelis palaikomų monetų skaičius reiškia, kad galite jas įdėti į vieną įrenginį ir valdyti visas vienoje vietoje. „Ledger“ išleido naują „Nano X“ išmaniųjų telefonų programą, kuri dar labiau palengvina monetų valdymą.
3. PIN apsauga
Visos operacijos yra apsaugotos PIN kodu. Dar svarbiau tai, kad jums niekada nereikės įvesti PIN kodo kompiuteryje taip, kad jį būtų galima pavogti.
Tokie įrenginiai kaip „Nano X“ knyga ir „BitLox Bitcoin Hardware Wallet“ yra fizinis būdas įvesti PIN kodą pačioje piniginėje. „Trezor“ leidžia nustatyti PIN kodo šifravimo slaptafrazę, kad nesvarbu, ar ją įvesite pažeistame kompiuteryje.
Aparatinės įrangos piniginių trūkumai
Ir kokie yra aparatinės piniginės trūkumai?
1. Kaina
Aparatinės piniginės turi išankstines išlaidas. Naujasis „Nano Ledger X“ kainuoja 119 USD, „Trezor Model T“ – 205 USD, o „Trezor One Metallic“ – akį traukiantis 685 USD. Net dabar datuojama „Ledger Nano S“ grąžins jums daugiau nei 50 USD.
Toks išlaidų lygis kai kuriems, ypač tiems, kurie turi tik nedaug žetonų, yra per daug.
2. Kopijos
Atsižvelgiant į aukštas aparatinės piniginės kainas, norisi apsipirkti už geriausią pasiūlymą. Nenorite išleisti dolerio daugiau nei reikia.
Dažnai ta paieška gali nuvesti jus į „eBay“, o dar blogiau – „Craigslist“. Niekada nepasitikėkite asmeniu, kuris parduoda įrenginį tokio tipo prekyvietėse. Apyvartoje yra per daug kopijavimo įrenginių; padirbtos aparatinės piniginės gali be jūsų žinios ištuštinti jūsų lėšas. Netechniką išmanantis vartotojas gali būti neišmintingas, kol nebuvo per vėlu.
Norėdami apsisaugoti, įsitikinkite, kad aparatinę piniginę įsigijote tik tiesiai iš gamintojo internetinės parduotuvės. Net jei pigesnis, kurį pamatėte „eBay“, buvo teisėtas, ramybė yra verta kelių papildomų dolerių.
3. Popieriaus atsarginės kopijos
Ar kada pagalvojote, kas nutiktų, jei būtų pamesta ar pavogta aparatinė piniginė? Neturint akivaizdaus būdo susigrąžinti prarastą turtą, tai būtų milijoną kartų blogiau nei pamesti grynųjų piniginę.
Bet yra būdas susigrąžinti savo lėšas, jei užsirašėte savo pradinę frazę. Tai 20 žodžių ilgio frazė, kurią pasirinkote, kai sukūrėte savo piniginę. Ši sėklos frazė beveik neabejotinai bus saugoma popieriuje. „Ledger“ ir „Trezor“ netgi suteikia gražią mažą kortelę, kurioje galite parašyti frazę.
Laikoma ant popieriaus, ši frazė yra jautri daugeliui tų pačių problemų kaip ir popierinės piniginės. Netrukus mes juos apžvelgsime.
Popierinių piniginių privalumai
Gerai, o kaip su popierinėmis piniginėmis? Kokios jų stipriosios pusės?
1. Nemokama
Yra daugybė būdų, kaip pasidaryti popierinę piniginę; keliose svetainėse pateikiami nemokami įrankiai. Tai daro juos žymiai patrauklesnius tiems, kurie nori nusipirkti saujelę žetonų ir keletą metų apie juos pamiršti.
Pastaba: Niekada nemokėkite už popierinę piniginę, jei tai darote, tai yra sukčiai.
2. Imuninė kenkėjiška programa
Yra daug kenkėjiškų programų, kurios norėtų patekti į jūsų kriptovaliutą. Jis gali gyventi jūsų kompiuteryje, tinkle ar išmaniajame telefone ir bandyti pavogti slaptažodžius ir raktus, kad galėtumėte pasiekti savo piniginę.
Popierinės piniginės yra neapsaugotos nuo šių grėsmių, darant prielaidą, kad gamindami piniginę laikysitės tinkamų nurodymų.
3. Keli egzemplioriai
Nors neturėtumėte kurti šimtų popierinės piniginės kopijų, lengva padaryti vieną ar dvi kopijas ir palikti jas skirtingose saugiose vietose.
Tokiu būdu būsite apsaugotas praradimo, sugadinimo atveju, o jei sugebėsite veikti pakankamai greitai – vagystės.
Popierinių piniginių minusai
Ir galiausiai – kaip dėl popierinių piniginių naudojimo pavojų?
1. Žala
Akivaizdžiausia popierinių piniginių problema yra pats popierius. Rašalas išnyksta, o laikui bėgant popierius pablogėja. Taip pat kyla gaisro ir vandens žalos rizika, net jei tai atsitiktinė. Kava gali sugadinti QR kodo įskaitomumą!
2. Nesaugus kūrimo procesas
Žiūrint iš techninės pusės, aktualiausia saugumo problema, susijusi su popierinėmis piniginėmis, yra nesaugus kūrimo procesas.
Jei tinkamai laikotės proceso, nėra ko jaudintis. Tačiau saugos taškų yra tiesiog per daug. Viskas nuo paties įrankio iki „Wi-Fi“ ryšio su spausdintuvu reiškia galimą grėsmę. Dauguma žmonių kažkur suklysta.
Norėdami įsitikinti, kad jūsų popierinių piniginių saugumui nėra nieko blogo, peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip saugiai pasidaryti popierinę piniginę.
3. Naudojimo problemos
Įrodyta, kad popierinės piniginės skatina pakartotinai naudoti adresą. Niekas nenori kaskart pasidaryti šviežios piniginės kiekvienam sandoriui.
Saugumo požiūriu tai nepaprastai neprotinga. Tai kelia pavojų dabartiniams ir būsimiems konkretaus Bitcoin turėtojams; žmonėms tampa lengviau atrasti jūsų tapatybę, atsekant privataus rakto parašą.
Kas jums tinka?
Žemiau esančiuose komentaruose praneškite mums, ar norite naudoti popierines pinigines, ar aparatines pinigines.
Ir jei norite sužinoti daugiau apie įvairius „Bitcoin“ saugojimo būdus, peržiūrėkite mūsų straipsnį apie geriausias saugias kriptografines pinigines.
Jus domina išmaniųjų telefonų kriptografinės piniginės? Peržiūrėkite geriausias „Android“ mobilias kriptografines pinigines arba „iOS“ geriausias mobiliųjų šifravimo pinigines.