7 dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis kriptografinę biržą
Kriptovaliutų pasaulyje vyrauja mainai. Biržai tarnauja tiek kaip rinkos formuotojai, tiek kaip vartotojai, todėl tai yra gyvybiškai svarbi paslauga.
Be to, yra daugybė istorijų ir apgailėtinų aplinkybių, kai vartotojai prarado pinigus, kriptovaliutą arba buvo vagystės ar aferos auka..
Kadangi šioje erdvėje yra tiek daug pasirinkimų ir tiek daug blogų veikėjų, kaip pasirinkti gerą mainą? Kaip iš geriausių kripto biržų galite sužinoti geriausias kriptografines biržas?
Skaitykite toliau, norėdami sužinoti mūsų sąrašo dalykus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kai pasirenkate šifravimo biržą.
1. Saugumas
Saugumas yra didžiausias veiksnys, į kurį turėtumėte atsižvelgti renkantis kriptovaliutos mainus.
Saugumas apima platų sistemų ir paslaugų spektrą ir nėra vienos funkcijos, kurios reikėtų ieškoti. Tai gali apimti jūsų asmeninę informaciją, kriptovaliutų žetonų saugumą arba banko informacijos saugumą.
Jūsų duomenų saugojimas ir apsauga
Europos Sąjungoje veikiančioms įmonėms jos turi vadovautis Bendraisiais duomenų apsaugos reglamentais (GDPR). Šis įstatymas reglamentuoja, kaip įmonės turi saugoti ir saugoti jūsų duomenis. Jie turi užtikrinti, kad jis išliktų tikslus, kad niekas neturėtų neteisėtų prieigos prie jo ir kad jis būtų atnaujintas.
Nors tai yra ES įstatymas, tai negarantuoja, kad kiekvienas verslas jo laikysis, tačiau tai yra geras atspirties taškas. Jei mainai savo privatumo politikoje nenurodo, kaip jie tvarko jūsų duomenis, tai gali būti įspėjimas apie žemesnės kokybės mainus.
Žetonų saugumas
Perėjimas prie simbolinio saugumo yra didžiulė mainų pasirinkimo dalis.
Nesibaigiančios pasakos apie kriptovaliutos keitimo įsilaužimus iliustruoja, kaip klientams gali suklysti, kai mainai sutrinka. Mes dažnai sakome (ir tai kartojasi), kad jei jūs neturite savo privačių raktų (kaip yra tuo atveju, kai naudojate mainus), tada jūs neturite savo kriptovaliutos.
Net jei perkate monetas iškart po pirkimo, visada bus tam tikras laikotarpis, kai valiuta saugo jūsų monetas. Atlikdami tam tikrus mainų tyrimus galite sumažinti savo riziką:
- Ar anksčiau mainai patyrė įsilaužimą??
- Kas atsitiko, ir ar dėl to keitėsi birža?
- Ar mainai kompensavo klientams iš savo kišenės, ar klientai ėmėsi įsilaužimo išlaidų?
Atlikdami deramą patikrinimą bet kokiuose mainuose, galite būti patenkinti rizika, kurią galite prisiimti.
Vienas žingsnis, kurį galite atlikti norėdami pagerinti paskyros saugą, yra 2FA programos naudojimas. Speciali „2FA“ programa suteikia papildomą saugumo sluoksnį ir gali padėti užpuolikui pavogti jūsų kriptografiją. Čia yra geriausios „2FA“ programos, kurias galite naudoti su beveik bet kuria kriptografinio mainų paskyra.
2. Greitis
Greitai keisdamiesi, galite būti tikri, kad jūsų sandoriai bus vykdomi taip greitai, kaip pirkėjas ar pardavėjas ras užsakymą.
Mainai, kuriems reikalingos minutės, kad apdorotų sandorius, arba apskritai sulėtina bet kokį procesą, įskaitant atsiėmimą, neverta jūsų laiko. Tai gali būti apgalvota taktika užsidirbti daugiau pinigų, lėto serverio produktas ar kita neteisinga konfigūracija (galbūt dėl greito mainų augimo).
Nepriklausomai nuo priežasčių, jei mainai negali įvykdyti jūsų prekybos beveik akimirksniu ar jūsų atsiėmimas per pagrįstą laiką, jie nėra verti jūsų monetų.
3. Patikimumas
Bet kokie mainai turi būti patikimi. Net didieji vardai čia nukentėjo dar 2017 m. Kripto sprogimo metu. Niekam buvo sunku numatyti daugybę vartotojų susidomėjimo, todėl naujų vartotojų antplūdis sukėlė veteranų mainus ant kelių..
Bet kuri iš geriausių šifravimo biržų išsiaiškino mastelio problemas. Jei keli šimtai ar tūkstančiai vartotojų šiuo metu gali sugadinti mainus, turėtumėte apsvarstyti brandesnę platformą prekybai..
4. Apribojimai
Daugybė mainų apriboja jūsų atsiėmimą, dažnai naudojant dienos viršutinę ribą. Daugelis didelių mainų gali apriboti 20 000–30 000 USD vienam vartotojui per dieną. Bet jis gali būti mažesnis mažesnėms biržoms ar net didesnėms paslaugoms, tokioms kaip „Coinbase“.
To priežastis yra paprasta: Jei kiekvienas vartotojas nusprendė iš savo biržos atsiimti savo Bitcoins, jų sąskaitose gali būti nepakankamai likvidumo kiekvienam užsakymui apdoroti. Net jei kiekviena moneta priklauso mainų biržai, jos ne visada yra lengvai prieinamos. Biržos dažnai naudoja šaltas pinigines, kad didžiąją dalį savo lėšų saugotų nuo pašalinių akių ar galimų išpuolių.
Jei atliksite mainų tyrimą prieš įsipareigodami, galite išvengti, kad tai taptų jums aktualia problema. Jei žinote, kad jums kada nors reikės tik 10 000 USD per dieną, mainai su tokia riba gali būti jums daugiau nei tinkami. Jei valiuta kasdien uždirba mažą pinigų sumą, turėtumėte ieškoti kitur.
5. Žinokite savo kliento patvirtinimą
Žinokite, kad jūsų klientas (KYC) patikrinimas yra įprastas ir dažnai teisėtai įpareigotas mainų reikalavimas. Tai gali skirtis skirtingose biržose ir šalyse, tačiau tai dažnai reiškia vyriausybės išduoto asmens tapatybės kopijų siuntimą biržai kartu su specialiomis frazėmis, įtrauktomis į naujausius jūsų paties vaizdus.
Tai dažnai greitas ir neskausmingas procesas, tačiau būkite labai atsargūs mainams, kurie to neįpareigoja, arba naudojasi sumažintais tikrinimo metodais.
Jei mainai nori pažeisti įstatymus ignoruodami KYC reikalavimus, tai ką jie dar pakerta? Ar jų saugumas yra pakankamai geras, ar savininkas padeda sau iš jūsų lėšų? Šioje srityje verta būti stropiam.
6. Reputacija
Visi kriptovaliutų mainai turi gerą vardą. Kai kurie mainai gali bandyti padidinti savo žinomumą, kiti gali gesinti ugnį ir visada stengiasi sustabdyti neigiamų atsiliepimų srautą.
Atlikę keletą potencialių mainų tyrimų, galite būti tikri, kad jūsų nepakliūs blogi aktoriai. Koks palaikymas, jei esate užrakintas savo sąskaitoje? Ar keitykla dažnai uždaro senas sąskaitas (net jei jose yra likutis), ar dar blogiau, ar jie išmeta vartotojus?
Bet kurioje didelėje biržoje bus keletas nelaimingų klientų, tačiau apskritai geriausi kriptografiniai mainai turi gerą sekimą ir laimingą klientų bazę.
Jei mainai turi daug neigiamų atsiliepimų (arba dar blogiau, kad nėra atsiliepimų, kurie galėtų parodyti visiškai naujus mainus), turėtumėte jų vengti, norėdami naudoti labiau pageidaujamą sistemą.
7. Įvairovė
Veislė yra paskutinis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis mainus. Nors tai nėra daugelio biržų sandoris, bent jau norėsite prekiauti daugybe valiutų. Ar yra pakankamai prekybos porų, kad patektumėte iš savo kriptovaliutos į tą, kurią norite įsigyti, ar jie net nesiūlo monetų už didžiojo dešimtuko ribų?
Kriptovaliutų keityklos leidžia prekiauti valiutomis, todėl turėti daug įvairių monetų ir piniginių yra beveik būtinas reikalavimas.
Biržos, kurios siūlo mažai įvairovės, dažnai yra visiškai naujos, mažos ar aferos, todėl į jas reikia kreiptis atsargiai.
Kokią kriptovaliutos keityklą naudojate?
Šie septyni patarimai yra keletas aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis mainus. Apskritai, didžiuosiuose gerai žinomuose mainuose visi šie klausimai yra išspręsti ir gali suteikti jums greitą ir lengvą patirtį.
Mes rekomenduojame naudoti:
- Binansas
- Bibitas
- CEX.IO
- Monetų bazė
- Kucoinas
Turėtumėte būti labai atsargūs dėl mažesnių mainų ar tų, kurie suteikia nerūpestingumo išvaizdą. Jei mainai negali ištaisyti šių pagrindinių pagrindų, kokią viltį jie gali išspręsti krizę ar prižiūrėti tave per savo poreikio valandą?
Jei vis dar nesate apsisprendę, kuriuos mainus naudoti, tada mūsų geriausių kriptografinių mainų sąrašas yra geras atspirties taškas.