Ar kriptografiniai kolekcionuojami daiktai (nejudantys žetonai) verti jūsų pinigų?
Nepakeičiami žetonai arba „kriptografiniai kolekcionuojami daiktai“ yra specialus kriptovaliutos žetonų tipas. Skirtingai nuo „Bitcoin“, kriptografinė kolekcija yra unikali, todėl skaitmeninis daiktas virsta pageidaujamu kolekcionuojamu elementu.
Kai kuriems kripto kolekcionavimo idėja skamba juokingai. Kitiems kriptografinių kolekcionuojamų prekių pakilimas yra tiesiog kitų kolekcinių pamišimų raida, tačiau su integruotu saugumu ir skaidrumu per „blockchain“ stebėjimą.
Taigi, kas yra kriptografiniai kolekcionuojami daiktai ir ar jie ko nors verti?
Kas yra nedegūs žetonai?
Nepakeičiamas prieigos raktas (NFT) yra kriptografinis prieigos raktas, kurio negalima pakeisti kitu.
„Bitcoin“, „Ethereum“, EOS, IOTA ir kt. Yra visi keičiami žetonai; kiekvienas ženklas yra tas pats, ir tai leidžia jiems veikti kaip valiuta. Jūsų valiuta yra keičiama, užtikrinant, kad jūsų penkių dolerių sąskaita Kalifornijoje būtų tokia pati kaip Čikagoje, Niujorke ar Šiaurės Dakotoje. Kitas svarbus bruožas yra tas, kad dauguma keičiamų žetonų (ar kito turto) yra dalijami. Tai reiškia, kad galite suskaidyti žetoną į mažesnius bitus, tačiau vis tiek galite išleisti ar prekiauti žetonu tuo pačiu būdu.
Kita vertus, NFT yra daugiausia unikalūs. Jei siunčiate kam nors NFT, geriau tikitės, kad atgausite tą patį! Skirtingai nuo įprasto prieigos rakto, jūs negalite suskaidyti NFT į mažesnius bitus.
Nepakeičiami žetonai taip pat žinomi kaip kriptografiniai kolekcionuojami daiktai. Taip yra todėl, kad kaip unikalus žetonas skaitmeninis turtas turi unikalią vertę. Decentraland decentralizuoto virtualaus pasaulio projekte kriptografinė kolekcija apibrėžiama kaip:
„Kriptografinis kolekcionavimas yra kriptografiškai unikalus, nepakeičiamas skaitmeninis turtas. Skirtingai nuo kriptovaliutų, pagal kurias visi žetonai turi būti vienodi, kiekvienas šifruotinas žetonas yra unikalus arba riboto kiekio.
„Paprastai kriptografiniai kolekcionuojami daiktai vizualizuojami kaip realūs objektai, pavyzdžiui, naminiai gyvūnai ar avatarai. Kiekviename žetone yra tam tikrų atributų variacijos, o žetonų, kuriuos galima sugeneruoti, skaičius yra ribojamas. “
Taigi kriptografinio kolekcionavimo vertę lemia jo skaitmeninis trūkumas.
Kaip veikia kriptografiniai kolekcionuojami daiktai?
„Ethereum“ pagrindu veikiantiems žetonams naudojamas ERC-20 standartas. ERC-20 apibrėžia žetonų, piniginių ir „blockchain“ veiklos naudojimą. „ERC-20“ nėra vienintelis „Ethereum“ pagrindu sukurtas žetonų standartas. Daugybė kriptografinių kolekcionuojamų objektų naudoja žetonus ERC-721. „ERC-721“ žetonai yra nepakeičiami žetonai, kurių negalima padalyti ir kurie naudojami unikaliam skaitmeniniam ištekliui reprezentuoti.
Nors rinkoje yra daugybė ERC-20 žetonų, ERC-721 žetonų yra daug mažiau ir ne tik dėl jų paskirties. Kriptografinių kolekcionuojamų prekių rinka vis dar jauna, net lyginant su kriptovaliutų pasauliu, todėl jie nėra naudojami daugelyje vietų.
„Scarcer“ vis dar yra atnaujintas „ERC-1155“ prieigos raktas. „ERC-1155“ yra „ERC-721“ patobulinimas, leidžiantis per vieną išmaniąją sutartį sukurti mišrius keičiamus ir nepakeičiamus žetonus..
Norite sukurti savo kriptografiją? Štai kaip tai darote naudodami „Ethereum ERC-20“ žetonus!
Kriptografinių kolekcionuojamų objektų pavyzdžiai
Kriptografiniai kolekcionuojami daiktai ir nepakeičiami žetonai yra su įvairiais naudojimo atvejais. Rašymo metu dauguma kriptografinių kolekcionuojamų objektų yra susiję su kriptografiniais žaidimais.
Bene labiausiai žinomi kriptografiniai kolekcionavimo objektai „CryptoKitties“. „CryptoKitties“ yra „Ethereum blockchain“ pagrindu sukurta kolekcinė platforma. Vartotojai gali rinkti ir veisti skaitmenines kates, tikėdamiesi rasti unikalių ir retų „Cattributes“, kad padidintų skaitmeninio turto vertę. 2018 m. Pabaigoje kažkas įsigijo „Dragon“ už 600 ETH (tuo metu 172 000 USD), nors ši nuostabi kaina buvo labiau klaidinga plokščios „CryptoKitties“ rinkos fone..
Vis dėlto tai rodo, kad esant tinkamoms aplinkybėms, nepakeičiamas ženklas su tinkama simbolika sulauks susidomėjimo. Rašymo metu „CryptoKitties“ pardavimai sudarė 57498 ETH – arba 27 397 095,46 USD. Taip, visa tai skaitmeniniuose rinkiniuose.
Kitas naudingas pavyzdys yra minėtas Decentraland. Decentraland yra virtualus miestas, kurį sudaro atskiri ir unikalūs ŽEMĖS sklypai. Galite nusipirkti, pastatyti, pereiti ir vėliau uždirbti pinigų iš savo sklypo. „Decentraland“ yra „Ethereum“ pagrįstas virtualus pasaulis, kuriame kiekvienas LAND sklypas visiškai atitinka ERC-721. Be to, į savo „Decentraland“ sklypą galite „susikurti“ dar vieną unikalų kriptografiškai kolekcionuojamą turtą, padidindami retumą ir galbūt vertę..
Žemiau pateiktame „Decentraland“ pavyzdyje paryškinta raudona žemėlapio dalis yra parduodama. 30 sklypų LAND parduodama už 3 000 000 MANA – rašymo metu daugiau nei 150 000 USD.
Kur galiu nusipirkti kriptografinių kolekcionuojamų daiktų?
Geriausia vieta pirkti kriptografinę kolekciją yra iš svetainės, paslaugos ar žaidimo, kuriuo domitės. Tačiau, kadangi tai yra kriptografiniai kolekcionuojami daiktai, yra keletas kriptografinių kolekcijų rinkų, kuriose galite naršyti po platų pasirinkimą. galimo skaitmeninio turto.
Viena tokių vietų yra „OpenSea“. „OpenSea“ yra „didžiausia kriptografinių kolekcionuojamų prekių rinka“, kurioje pateikiama tūkstančiai unikalių skaitmeninių išteklių, įskaitant „BlockCities“, „CryptoKitties“ ir „MyCryptoHeroes“..
Jei „OpenSea“ nerandate to, ko ieškote, patikrinkite Reti bitai. Reti bitai yra dar viena didžiulė kriptografinių kolekcionuojamų prekių rinka, kurioje išvardijama „daugiau nei 1 000 000 turto“ be jokių mokesčių. Galite rasti unikalų „Gods Unchained“, „CryptoAtoms“, „BlockchainCuties“, „Axie Infinity“, „CryptoPunks“ ir daugelio kitų populiarių žaidimų ir paslaugų skaitmeninius išteklius..
Ar tai verta kriptografinių kolekcionavimo objektų?
Kriptografiniai kolekcionuojami daiktai yra naujovė kriptovaliutos ir blokų grandinės pasaulyje. Jų ilgalaikė vertė nėra suprantama, o kriptografinio kolekcinio vieneto kaip investicijos gyvybingumas yra visiškai nežinomas.
Žinoma, keli „CryptoKitties“ buvo parduoti už šešiaženkles sumas, tačiau jų yra nedaug. Tačiau taip pat spėliojama, kad kai kuriuos iš šių pardavimų paskatino pinigų plovimas. Iš tiesų, brangiausia „CryptoKitty“ nebuvo nieko ypatinga; nėra ypač reta, ne ankstyvoji karta ir be skiriamųjų bruožų.
Deja, nė vienas iš mūsų nežino, kur krypsta į kolekcionuojamą rinką. Aš perskaičiau keletą straipsnių, kuriuose užfiksuoti kriptografiniai kolekcionavimo objektai prieš garsius meno kūrinius, kad kriptografiniai kolekcionuojami daiktai taps XXI amžiaus Monet ir Rembrandt. Asmeniškai manau, kad tai yra dviaukštė. Šifruoti kolekcionuojami daiktai gali sudaryti dabartinę rinką ir suteikti vertę savo investuotojams ir žmonėms, žaidžiantiems žaidimus, juos rinkti, veisti, kurti ir t. T..
Bet lyginti „CryptoPunk“ su „Caravaggio“? Tapk tikras.
Kripto pasaulis yra kupinas problemų, apgaulingų schemų ir sukčių yra daug. Sužinokite, ar kas nors išmoko 2019 m. Kriptografinių įsilaužimų ir aferų pamokų!