5 naujoviškos kriptovaliutos, kurios nėra vien tik Bitcoin kopijos
„Bitcoin“ gali būti labiausiai atpažįstama kriptovaliuta, tačiau tai nereiškia, kad tai geriausia. Iš tiesų lengva teigti, kad daugelis naujesnių monetų siūlo patobulinimus, palyginti su Satoshi Nakamoto kūryba.
Čia pateikiamos penkios kriptovaliutos, kurios nėra tik kopijos, o vietoj to bandoma remtis „Bitcoin“ pamatais.
1. Ethereum
„Ethereum“ nesistengia būti „geresnis“ Bitcoinas – jis turi visiškai kitokį tikslą ir tikslą.
Atminkite, kad „Bitcoin“ buvo sukurta kaip skaitmeninė valiuta. Žinoma, jis niekada nebuvo sukurtas kaip vertės kaupiklis, investicinė priemonė ar finansinių spekuliacijų priemonė, tačiau pagrindinis jo tikslas vis tiek buvo finansinis.
„Ethereum“ yra daug daugiau nei skaitmeninė valiuta. Tai remiasi suvokimu, kad „blockchain“ technologija turi daugybę realaus pasaulio programų, be finansinių operacijų palaikymo.
Todėl „Ethereum“ blokų grandinė leidžia vykdyti išmaniąsias sutartis (savarankiškai vykdomą sutartį be tarpininkų poreikio) ir decentralizuotas programas (DApps). Eteris (pats raktas) pirmiausia yra būdas paleisti programas ir gauti pajamų iš darbo. Nors prekiaujamos valiutos aspektai yra populiarūs, jie yra antraeiliai.
2. Ripelis
Ripple yra viskuo pakeičiamas. Tai reiškia, kad galite pervesti turtą, kuris paprastai neturi valiutos kurso (pavyzdžiui, oro linijų mylios į dujas) ir gali sutaupyti pinigų, kai prekiaujate turtu neefektyviais koridoriais (pvz., Indijos rupijomis, į eurus). Iš esmės „Ripple“ siekia pakeisti JAV dolerį kaip pagrindinį pasaulio tarpininką.
Nepaisant savo privalumų, „Ripple“ yra ginčytinas ženklas. Kai kurie ekspertai teigė, kad tai net ne kriptovaliuta – joje nenaudojama blokinė grandinė, nevykdoma žetonų kasyba ir nėra sukuriami nauji žetonai.
Vietoj to, „Ripple“ yra pagrįstas patentuotu „Ripple“ protokolo konsensuso algoritmu (RPCA). Operacijoms patvirtinti naudojamas teisingumo, o ne darbo įrodymas.
Be to, 80 procentų visų „Ripple“ žetonų vis dar priklauso kūrėjui „Ripple Labs“. Tai skrieja prieš kriptografijos decentralizuotus idealus.
Nepaisant to, „Ripple“ dabar yra patogiausias penkias monetas pagal rinkos viršutinę ribą; didžiąją 2018 metų dalį praleido antroje vietoje.
3. Monero
Bitcoinas dažnai įvardijamas kaip visiškai anonimas, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Bitcoin sandorius galima atsekti keliais būdais.
Pirma, adresų pakartotinis naudojimas yra plačiai paplitęs. Tai reiškia, kad jei vieną operaciją galima susieti su jumis, visos operacijos iš adreso (visi yra viešai prieinami) taip pat gali būti susieti su jumis.
Antra, susieti asmenį su sandoriu yra lengviau, nei galite pagalvoti. „Blockchain“ analizė greitai tampa dideliu verslu, o žiniatinklio stebėjimo priemonės ir slapukai nuolat skelbia informaciją apie jūsų veiksmus tokioms įmonėms kaip „Google“ ir „Facebook“.
Prinstono universiteto mokslininkai išanalizavo 130 pagrindinių bendrovių, kurios priėmė „Bitcoin“ mokėjimus. Jie nustatė, kad 53 iš jų nutekino informaciją daugiau nei 40 trečiųjų šalių. Didžioji dalis duomenų buvo naudojama skelbimams, tačiau kai kurie taip pat nutekino sandorio informaciją. Ši problema ypač aktuali, kai į nutekėjimą įtraukiama pirkinio suma ir laikas.
„Mes išsiaiškinome, kad daugelyje prekybininkų svetainių yra kur kas rimtesnių (ir greičiausiai netyčinių) informacijos nutekėjimų, kurie dešimtims sekėjų tiesiogiai atskleidžia tikslią„ blockchain “operaciją. Mes nustatėme, kad unikalus susiejimas galimas daugiau nei 60% atvejų “
Monero naudoja slaptus adresus ir žiedinius parašus; taigi jis paneigia visas su Bitcoin susijusias privatumo problemas. Net jei kas nors žino jūsų viešąjį „Monero“ adresą, jis negali pamatyti, kiek jums priklauso „Monero“, ar jokios operacijų istorijos.
Mes išsamiau paaiškinome, kaip Monero veikia, atlikdami monetų tyrimą.
4. NEO
NEO yra tiesioginis „Ethereum“ konkurentas. Jie abu skirti priimti intelektualias sutartis ir DApps.
Nors tai nėra tokia populiari kaip Vitaliko Buterino kūryba (NEO yra 20 geriausių monetų, Eteris yra trijų geriausių monetų), daugelis žmonių mano, kad tai geresnė alternatyva, turinti didesnį ilgalaikį potencialą.
Pagrindinis skirtumas yra operacijų greitis. NEO gali apdoroti 10 000 operacijų per sekundę, o „Ethereum“ – tik 15 operacijų per sekundę. Palyginimui, „Bitcoin“ yra ribojamas iki septynių operacijų per sekundę.
Kai kurie žmonės taip pat mano, kad NEO labiau atspindi ateitį. Kūrėjai teigia sukūrę antikvantinį kriptografijos mechanizmą, vadinamą „NeoQS“. Priešingai, kvantiniai kompiuteriai ilgainiui gali kelti grėsmę kitų kriptovaliutų blokų grandinių saugumui.
Neigiama yra tai, kad NEO palaiko Kinijos vyriausybė. Skeptikų mintyse tuoj pat skambės pavojaus varpais, jau nekalbant apie tai, kad oficialios informacijos anglų kalba trūksta.
5. Pririšti
Viena didžiausių Bitcoin (ir apskritai kriptovaliutų) kritikos yra jų kainų svyravimas. Sunku tvirtinti, kad jie yra pinigų ateitis, kai per pastaruosius dvejus metus kainos svyravo nuo 3 000 USD iki 20 000 USD ir vėl.
Tai sukėlė naujo tipo kriptovaliutas, vadinamas stablecoins. Pasiūlymai yra susieti su esama valiuta ar prekėmis, kad sumažintų nepastovumą.
Didžiausias stablecoinas pagal rinkos viršutinę ribą yra „Tether“. Jis yra susietas su JAV doleriu. Moneta buvo sukurta kaip būdas leisti vartotojams greitai pasikeisti pinigus tarp kriptografinio pasaulio ir „fiat“ valiutų.
Pririšimas nėra be ginčų; bendrovė ne kartą teigė, kad visi „Tether“ žetonai yra paremti doleriais, tačiau ji dar nepateiks savo teiginių įrodymų, nepaisant to, kad pakartojo, jog taip elgsis.
Panašu, kad įmonė turi nesveikai artimus ryšius su „Bitfinex“ birža. Iš tiesų, keli ekspertai apkaltino „Bitfinex“ kuriant „Tethers“ iš oro.
Nepaisant to, stablecoins yra čia pasilikti. Jei „Tether“ skamba per daug jūsų skoniui, taip pat turėtumėte patikrinti „TrueUSD“, „Gemini Dollar“ ir DAI.
Papasakok mums savo mėgstamiausias Bitcoin alternatyvas
Nesvarbu, ar tai mažiau nepastovumo, ar geresnis privatumas, ar didesnis realių programų skaičius, penkios monetos, kurias aptarėme šiame kūrinyje, yra bent jau vienaip arčiau Bitcoin.
Tačiau yra dešimtys kitų monetų, kurios taip pat nori pavogti Bitcoin karūną. Jei turite mėgstamą altcoiną, pasidalykite juo komentaruose ir paaiškinkite, kodėl, jūsų manymu, jo potencialas yra toks didelis.
O jei norite sužinoti daugiau, peržiūrėkite mūsų greitą įvadą į „Bitcoin“.