Preminuotų monetų privalumai ir trūkumai
Preminai yra vis dažnesnis įrankis kriptografiniame pasaulyje, tačiau ne viskas rožinė. Preminai turi keletą privalumų ir trūkumų.
Taigi, kokie yra privalumai ir trūkumai kūrėjams, vartotojams, investuotojams ir platesnei šifravimo bendruomenei? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.
Preminų privalumai
Pradėkime nuo kai kurių preminų privalumų.
1. Kūrėjo ištekliai
Nei viena moneta nebus sėkminga, jei kūrėjas (-ai) neskirs pakankamai laiko ir energijos projektui. Tačiau šiuolaikinio gyvenimo realijos reiškia, kad dauguma būsimų monetų kūrėjų negali tiesiog mesti darbo nuo devynių iki penkių ir skirti gyvenimo savo aistrai.
Premine leidžia kūrėjui parduoti savo grynąsias monetas laikui bėgant, todėl ne tik finansuoja savo pragyvenimo išlaidas, bet ir kaupia išteklius, kuriuos išleidžia tokioms sritims kaip rinkodara, mainų sąrašai, papildomas personalas, socialinės žiniasklaidos turinys ir pan..
Iš esmės preminas padeda kūrėjui gauti atlyginimą ir taip pagerina tikėtiną naujojo žetono ilgaamžiškumą.
2. Skatina kūrėją
Preminai yra neabejotinai geresnė paskata kūrėjui nei ICO.
Nors ICO nedelsiant suteikia grynųjų pinigų (paprastai „Ethereum“ arba „Bitcoin“), iš anksto pagaminta moneta neturi jokios vertės, nebent kūrėjai užaugins žetoną. Kadangi jie patys turi nemažą dalį monetų, jiems būdingas tikrasis interesas.
Dėl to žymiai sumažėja rizika, kad kūrėjai nueis po didelių atlyginimų. Vėlgi, preminas padeda pagerinti galimą monetos ilgaamžiškumą.
3. Mažesnė reguliavimo priežiūra
ICO susiduria su vis didesniu reguliavimo spaudimu. Vargu ar tai stebina; 2018 m. investuotojai į ICO suplojo daugiau nei 10 milijardų dolerių, iš kurių niekada nebuvo matyti nemenka dalis.
Rašant 2019 m. Viduryje, ICO yra uždrausti Kinijoje, Pietų Korėjoje, Nepale, Bangladeše, Bolivijoje, Alžyre, Maroke ir kt. ICO taip pat taikomi griežti apribojimai Rusijoje, Indijoje, Jordanijoje, Singapūre, Pakistane, Ekvadore, Tailande ir Makedonijoje.
Yra siūlymų, kad Jungtinės Valstijos yra pasirengusios prisijungti prie šio sąrašo, tačiau šį klausimą drumsto tai, kad ICO taisyklės skirtingose valstijose skiriasi.
4. Koncepcijos įrodymas
ICO garsėja tuo, kad surinko dešimtis milijonų dolerių lėšų, naudodamas tik baltą popierių, stiprų socialinės žiniasklaidos žaidimą ir raiškią rinkodarą. Labai dažnai nėra veikiančio prototipo.
Dėl to ICO kelia didelę riziką investuotojams – nėra jokių garantijų, kad baltraštiniame dokumente išdėstytos idėjos kada nors išvys dienos šviesą. Priešingai, preminams reikalinga veikianti moneta dėl savo prigimties. Kūrėjai ir ankstyvieji spekuliantai gali išbandyti monetą realiame pasaulyje ir patikrinti, ar ji atitinka jos tikslus.
Preminų trūkumai
Dabar apsvarstykime kai kuriuos preminų trūkumus ir trūkumus.
1. Padidina monetų suktybės tikimybę
Nors aišku, kad preminai yra mažiau sukčiai nei ICO, jie nėra be rizikos. Buvo atvejų, kai kūrėjų komanda išleido savo grynąsias monetas, kai tik rinkoje buvo pakankamai likvidumo. Monetos liko mirti, o investuotojai liko ne savo kišenėje.
Rizika yra didesnė, kai preminas atrodo neįprastai didelis. Viskas, kas didesnė nei 15 proc., Yra reikšminga raudona vėliava. Idealiu atveju ieškokite monetų, kurių gruntas būtų ne didesnis kaip 5–10 proc.
2. Monetų dempingas rinkoje
Net jei kūrėjai yra sąžiningi ir moneta yra sėkminga, jūs vis tiek liekate tokioje padėtyje, kai keli žmonės turi pernelyg didelius žetono kiekius.
Tai galima pastebėti šiandien abiejuose brūkšniuose. Per 48 valandas nuo projekto pradžios 2014 m. Buvo išgauta daugiau nei du milijonai „Dash“. Šiandien „Dash“ yra 20 geriausių monetų, o šių ankstyvųjų žetonų vertė yra apie 150 mln. USD..
Ankstyvosios monetos, kurių apyvarta yra devyni milijonai, sudaro daugiau nei 20 procentų visų esamų brūkšnių. Jei savininkai nuspręstų išsimokėti ir užplūstų savo rinką savo žetonais, „Dash“ kaina pakenktų.
Analogiją galima padaryti su Bitcoin banginiais. Manoma, kad Satoshi Nakamoto turi apie milijoną Bitcoins. Jei jis (ar jie!) Išmes savo žetonus, Bitcoin vertė nukris.
3. Centralizuota
Vienas iš pagrindinių kriptovaliutos principų yra decentralizacija – idėja, kad nė vienas asmuo, grupė ar organizacija nekontroliuoja monetos.
Preminai prieštarauja tiems idealams. Pirmosiomis dienomis po monetos išleidimo į apyvartą beveik visa moneta yra kūrėjų ir kitų savininkų rankose.
Imkime NEXT pavyzdį. Tai akcijų paketo sistemos įrodymas, o tai reiškia, kad kuo daugiau monetų turi, tuo daugiau galėsi išminuoti ir kaupti. Tai savęs įamžinanti sistema, palanki žmonėms, turintiems gruntuotas monetas.
Premines alternatyvos
Jei norėtumėte investuoti į naujas monetas, bet esate susirūpinę dėl galimų grynųjų monetų trūkumų, galite ieškoti bendruomenės ar kūrėjų finansuojamų projektų.
Abiem atvejais jūs naudojate specialią naudotojų bazę, kuri yra pasiryžusi plėtoti prieigos raktą. Gruntuotos monetos niekada neturi tokios vartotojų bazės. Be jo jie vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu nenusileis.
Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie investavimą į kriptovaliutą, peržiūrėkite kitus mūsų straipsnius apie mūsų geriausius patarimus naujiems prekybininkams ir keletą svarbiausių pagrindinės kriptografinės analizės rodiklių.