Kas yra „StableCoins“? Išsamus vadovas

Kas yra Stablecoins?

Stablino monetos yra kriptovaliutos su fiksuota kaina. Dauguma jų susieja arba pritvirtina kriptovaliutos kainą prie tokios valiutos kaip doleris. Tai yra priešingai nei dauguma kriptovaliutų, kurios yra žinomos dėl kainų nepastovumo.

Kodėl mums reikalinga stabili moneta?

Viena iš priežasčių, kodėl JAV doleris laikomas viena iš labiau mėgstamų valiutų tradicinėse ekonomikose, yra ta, kad tai yra žinoma, stabili valiuta. Dauguma ekonomistų sutaria, kad tvariai ekonomikai ir ekonomikos augimui būtinos stabilios valiutos. Tai yra bendra stabilių monetų idėja.

Čia yra keletas papildomų privalumų, nes jie yra susiję su kriptovaliutomis.

1. Kainų stabilumas

Kol kriptovaliutos ir toliau bus nepastovios, žmonės, vyriausybės ir institucijos toliau ją vertins kaip spekuliacinį turtą ir nenorės jos naudoti kasdienėms operacijoms. Kodėl verta išleisti savo bitkoiną šiandien, kai rytoj, savaitei ar metams po jo bus verta tiek daug? Norint masiškai įsisavinti kriptovaliutą kasdieniuose sandoriuose, jums reikia valiutos, kuri suvokiama kaip mainų priemonė. Tai ypač pasakytina apie tuos, kurie naudoja kriptovaliutą, kad išvengtų savo vietinės bankų sistemos, kurios valiuta gali būti labai nepastovi, korumpuota ar blogai reguliuojama (priešingai nei tiems, kurie atsidūrė privilegijuotoje situacijoje, kad galėtų naudoti kriptovaliutas grynai spekuliaciniais tikslais. ). Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl rinka tiria stabilios monetos galimybes.

Bitcoin (mėlynos spalvos) ir aukso (oranžinės) kainų svyravimas tais pačiais metais

Kaip matote iš diagramos, Bitcoin kaina per pastaruosius metus padidėjo nuo 2% iki daugiau kaip 300%, o auksas svyravo mažiau nei 1% iki šiek tiek mažiau nei 7%. 

2. Žemesnės infliacijos normos

Stabilios monetos taip pat tiesiogiai susijusios su perkamąja galia. Mažesnės infliacijos monetos turi didesnę perkamąją galią. Kai valiutos infliacijos lygis yra per didelis, išlaidos mažėja ir vidaus augimo (BVP) augimas arba visų šalies gaminamų prekių vertės matas mažėja. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pažvelgti į hiperinfliacijos šalis, kad tai geriau suprastumėte. Venesueloje, kur metinis infliacijos lygis yra 15 657% vienas JAV dolerių yra 68 915 Bolivaro vertės. Priešingai, JAV infliacijos lygis šiais metais buvo maždaug 2,5%, o 2017 m. BVP buvo beveik 20 trilijonų, todėl jis užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal BVP.

3. Prekyba kapitalo rinkomis

Pagrindinė paskata masiniam kriptovaliutos pritaikymui yra tai, kad ji pakeistų dabartinę mūsų finansinę ekosistemą, tačiau nereikia trečiosios šalies. Šiuo metu kriptovaliuta dar nėra įmanoma kaip mainų būdas tradicinėse finansų rinkose, nes dėl monetų nepastovumo ji kelia didelę riziką. Nors „Nasdaq“ pareiškė, kad yra pasirengę ateityje tapti kriptografinės prekybos biržomis, „Nasdaq“ generalinis direktorius aiškiai pareiškė, kad laukia labiau reguliuojamos rinkos, kuri investuotojams suteikia sąžiningą patirtį. Kainų stabilumas yra svarbus prekybos rinkose, nes turi būti skatinama prekiauti ir investuoti užtikrintai, ilgalaikiai, nesistengiant užkirsti kelio nepelningiems skolinimosi ir skolinimo sprendimams..

4. „Dew“ decentralizuoto interneto priėmimas

Sunku skatinti taikyti programas, sukurtas pagal kriptovaliutos protokolus, ypač susijusius su išvestinių finansinių priemonių ar prognozių rinka, kai sektoriuje yra tiek daug nepastovumo. Daugybė įmonių, ypač mažesnių ir vidutinių, nenori rizikuoti. Jei egzistavo valiuta be kainų, stabili, tai gali būti pagrindinė paskata didesnėms naujovėms kriptografinėje erdvėje. 

Kaip galima pasiekti „Stablecoin“?

Didžioji dauguma stabilių monetų yra susietos su doleriu, ir šiandien jų yra daug. Bet norint būti sėkmingam, „Stablecoin“ turi sugebėti atlaikyti didelius rinkos svyravimus, tuo pačiu metu išlaikyti ne per brangu. Taip pat turi būti gana lengva išanalizuoti savo elgesį ir turėti skaidrias rinkos sąlygas prekybininkams tai padaryti. Tai ypač svarbu, nes tai užkerta kelią manipuliacijoms rinka ir didžiulėms nuotaikų kaitoms. Kai stablecoins atitinka visas šias sąlygas, tai suteikia jai stabilumo ir sugebėjimo nusipelnyti savo vardo.

3 pagrindiniai „Stablecoins“ tipai

Nors buvo daug bandymų kurti stablecoins, kiekvienas skirstomas į vieną iš trijų kategorijų: „fiat-užtikrintas“, „kripto“ užtikrintas ir neužtikrintas (senyvo amžiaus akcijos). Terminas „užstatas“ reiškia tiesiog tai, kad stablecoin yra palaikomas arba kita valiuta yra laikoma kaip užtikrinimo priemonė kur nors rezerve.

Stablecoin rūšis Argumentai “už” Minusai Pavyzdys
„Fiat“ užstatas Paprasčiausias, siūlo 100% kainų stabilumą Reikia pasikliauti trečiąja šalimi, reikia atlikti auditus, kad įsitikintumėte, jog laikoma tinkama užstato suma, brangu išlaikyti auditą  
Kripto užtikrinimas Geresnis likvidumas, labiau decentralizuotas, skaidrumas Ne toks stabilus kaip „fiat-užtikrinimas“, labai neefektyvus kapitalo panaudojimas  
Neužtikrintos („Seignorage“ akcijos) Nereikalingas užstatas, nepririštas prie jokios valiutos, Sudėtinga, nežinoma, kokia moneta yra atspari devalvacijai, todėl ateityje reikia didinti monetos poreikį

„Fiat“ įkeisti „Stablecoins“

„Fiat“ įkaituose laikomus daiktus paprasčiausia suprasti. Kiekvienas „Stablecoin“ vienetas yra paremtas fiat valiuta, tokia kaip JAV doleris. Trečioji šalis, pavyzdžiui, bankas, kiekvienai „fiat“ monetai išleidžia po 1: 1. Siekdama išleisti stablecoiną, trečioji šalis pristato „fiat“ monetą savininkui ir sudegina stablecoiną. Nors šis „Stablecoin“ kūrimo būdas yra saugiausias ir paprasčiausiai suprantamas, šios sistemos trūkumas yra tas, kad ji remiasi centralizuota šalimi, pavyzdžiui, banku. Bankas taip pat turėtų būti tikrinamas, kad būtų užtikrinta, jog atsargoje yra tikrai pakankamai valiutos valiutos atsargų. Kita „fiat-užtikrinimo“ (ir apskritai valiutų užtikrinimo) kritika yra ta, kad jie yra neefektyvus kapitalo naudojimas, nes „fiat“ pinigai turi būti rezerve, o ne naudojami.

Pririšti yra „fiat“ įkeisto „stablecoin“ pavyzdys, tačiau jam nepavyko įrodyti, kad jis yra visiškai užtikrintas atliekant auditus.

„TrueUSD“ yra dar vienas „fiat“ užtikrinto „Stablecoin“ pavyzdys, panašus į „Tether“, tačiau turintis teisinę apsaugą ir skaidrų auditą.

Kripto užstatu garantuoti „Stablecoins“

Kriptografiniai įkainiai yra labai panašūs į fiat-užtikrinimo metodą, išskyrus tai, kad užstatas yra kriptovaliuta, o ne fiat. Tačiau kriptografiškai užtikrintuose stablecoinuose stabilus monetas palaikomas daugiau nei 1: 1 santykiu. Šis per didelis užstatas yra būtinas norint absorbuoti įkaito kriptovaliutos kainų svyravimus. Pavyzdžiui, jums reikės įnešti 400 USD BTC, kad gautumėte 200 USD stablecino. Jei Bitcoin vertė sumažėtų 50%, vis tiek būtų pakankamai atsargų, kad būtų sukurta stablecoin atsarginė kopija. Tačiau pagrindinis šio požiūrio trūkumas yra tas, kad rimtos finansinės krizės ir „Bitcoin“ katastrofos atveju stablecoin taip pat taptų nieko vertas. Pernelyg didelis užtikrinimas tokiu atveju dar labiau padidintų nuostolius. Kita šio metodo kritika yra ta, kad kadangi kriptovaliuta yra per daug užtikrinta, tai yra dar neefektyvesnis kapitalo panaudojimas nei „fiat“ pagrindu sukurta valiuta.

„Maker Dao“ (MKR)

MakerDAO, remiamas Eterio, yra laikomas sėkmingiausiu kriptografiniu įkeitimu stabiliuoju moneta šiandien rinkoje. Pirmasis bandymas tai buvo „BitUSD“, remiamas „Bitshares“, 2013 m.

Neužtikrinti „Stablecoins“

Neužtikrinti stabilūs pinigai nėra paremti jokia valiuta. Labiausiai paplitęs požiūris į tai yra žinomas kaip „seigniorage share“ metodas, kuris padidina arba sumažina stablecoin pasiūlą pagal algoritminius principus. Pažangiosios sutartys atlieka lygiavertę funkciją kaip centrinis bankas. Idėja yra išlaikyti kiekvieno stablecoin kainą, lygią 1 USD. Kai „Stablecoin“ kaina pakyla virš 1 USD, nukaldinama ir parduodama daugiau „Stablecoins“, o išmaniajai sutarčiai paliekamas papildomas pelnas. Šis pelnas vadinamas seignorage, kuris vėliau gali būti panaudotas tuo atveju, jei stablecoin nukris žemiau 1 USD, kad nupirktų papildomas apyvartoje esančias monetas. Jei nėra pakankamai seignorage, tada bus išduotas būsimas seignorage. Tačiau šis metodas pagrįstas įsitikinimu, kad stablekoinas ir toliau bus vertingas. Jei stablecoinas praranda vertę, negali parduoti seignorage ir būsimas seignorage nėra laikomas vertingu, moneta praras tolesnę vertę ir tai sukels mirties spiralę.

Pagrindas (anksčiau „Basecoin“)

Pagrindas  yra dabartinis neužtikrinto stablecoin pavyzdys. Tai kriptovaliuta, kuria siekiama išlaikyti „Basis“ monetos kainą 1 USD amžinai. Jis išleidžia seignorage su „Basis“ obligacijų žetonu, kuris ateityje bus išpirktas už „Basis“ monetas.

Kiti „Stablecoin“ projektai

Stablecoin rūšis Logotipas apibūdinimas
„Digix Gold“    „Digix“ žymi auksą „Ethereum“. Kiekvienas DGX = vienas gramas aukso.
Arccy   AAA moneta yra turtu užtikrinta kriptovaliuta, užtikrinta grynaisiais pinigais, kiaulaitėmis ir AAA reitingo kredito investicijomis.
Stabiliai  „StableUSD“ yra skaidrus rezervinis monetainas, skirtas keliems „blockchain“ protokolams.
Sweetbridge   „Sweetbridge“ yra „blockchain“ pagrindu teikiama skolinimo paslauga ir likvidumo teikėja, siūlanti kriptovaliutą naudoti kaip įkeitimą turtu užtikrintoms paskoloms.
Havven

„Haven“ yra neatsekama kriptovaliuta, leidžianti derinti standartinę rinkos kainą ir stabilų „fiat“ vertės saugojimą be netvaraus kaiščio ar turto pagrindo..
Augmint

„Augmint“ siūlo skaitmeninius žetonus, nukreiptus į fiat valiutą.
Fragmentai

„Fragmentai“ yra algoritminė atsargų ir pinigų tiekimo politika, skirta sukurti mažo nepastovumo „Ethereum Standard“ žetonus
Anglis

Anglis yra stabili kriptovaliuta, glaudžiai koreliuojanti su JAV doleriu, pasiekta algoritminiu monetų pasiūlos koregavimu.
Kowala   kUSD yra pirmoji autonomiškai stabilizuota kriptovaliuta, susieta su JAV doleriu.
X8X   „X8X“ yra „Ethereum“ pagrindu sukurtas grynas naudingumo raktas, veikiantis kaip raktas išduodant „X8Currency“.
„Globcoin“   „Globcoin“ yra kriptovaliuta, paremta 15 skirtingų pasaulio valiutų ir aukso.

Byla prieš Stablecoins

Nors stabilios monetos sukūrimas atrodo didžiulė palaima kriptografiniam pasauliui, ji taip pat turi didelių trūkumų.

Mes paminėjome neefektyvumą, kai „stablecoin“ būtų palaikomas „fiat“ arba „cryptocurrency“, tačiau minutę pasvarstykite, kaip sunku tai būtų pakeisti. Jums reikalinga pakankamai didelė centralizuota institucija ar bankas, kad šiandien norėtumėte paremti kriptovaliutos kiekį rinkoje, kuri yra daug atsargų turinti valiuta, sėdi, nieko nedaro..

Dabar panagrinėkime realų ginčą: „Tether“ (USDT). „Tether“ ne tik nesugebėjo įrodyti skaidrumo atlikdama auditą, bet ir buvo apkaltinta gamindama aprišimo monetas, kurios nėra paremtos JAV doleriais. Šiuo atveju: praėjusių metų lapkritį per vieną savaitę buvo nukaldinta 50 milijonų tešlų, todėl buvo abejonių, ar jas iš tikrųjų remia JAV doleriai. Daugelis ragino atlikti papildomus auditus, o „Tether“ nebendradarbiavo, ieškodama kito auditoriaus, kuris pakeistų pirminį auditorių Friedmaną LLP. „Bitfinex“ generalinis direktorius Jeanas-Louisas van der Velde taip pat yra „Tether“ generalinis direktorius, o ryšys tarp abiejų bendrovių taip pat yra spekuliacijų objektas. Vienas griežčiausių USDT kritikų „Bitfinex‘ed“ parašė daug internetinių sąskaitų prieš įmonę.

Jei USDT yra susijęs su plačiu sukčiavimu, padariniai yra didžiuliai. Tai reikštų, kad bet koks naujas kaldinamas USDT yra nieko vertas, ir kadangi USDT naudojamas įvairiems sandoriams kriptosferoje, visai rinkai gresia žlugimas. Kai kurie rinkos spekuliantai sako, kad žmonėms suvokus devalvaciją „Tether“, žmonės bėgs link kitų kriptovaliutų ar JAV dolerių, o tie, kurie yra integruoti į ryšių tinklą, pabėgs į neturinčius ryšių biržų, kurios taip pat siūlo fiat mainus. Bet kokia birža, siūlanti dalines bet kurios kriptovaliutos atsargas, o ne visas atsargas, gali sukelti rimtų problemų rinkai, nes joms staiga prireiks daugiau atsargų. Biržai, kuriuose siūloma daug „Tether“, pvz., „Bitifinex“, žlugtų.

Nepamirškime, kad ne tik dėl sukčiavimo, bet ir visi dirbtiniai pinigai pasižymi įvairiu dirbtinio stabilumo laipsniu, o istorija neįrodo, kad dirbtinis valiutų stabilumas yra veiksmingas ilgalaikis sprendimas. Ilgainiui monetos kainą galutinai nusprendžia rinka.