Sprievodca po bitcoinovej peňaženke Electrum
Vyrobili sme a recenzia bitcoinovej peňaženky Electrum, zoznam jeho funkcií, vlastností a správneho zaobchádzania, aby ste nestratili čas pri vyšetrovaní produktu. Ak ste začiatočníci, v našom rýchlom sprievodcovi sa tiež môžete oboznámiť s informáciami o tom, ako začať používať bitcoiny..
Zhrnutie: Ako získať BTC pomocou elektronickej peňaženky
- Choďte do Electrum domovskú stránku a stiahnite si program podľa operačného systému, ktorý používate.
- Nainštalujte si peňaženku a poskytnite obnovovacie osvedčenie, meno a heslo peňaženky.
- Vyberte typ peňaženky (jednoduchý alebo viac podpisov).
- Dokončite proces a otvorte si účet úložiska.
- Skopírujte adresu alebo QR kód a pošlite ich odosielateľovi / predajcovi bitcoinov.
- Prijímajte bitcoiny na svoju adresu a majte kľúče v bezpečí.
Pri narábaní s bitcoinmi si treba dobre premyslieť bezpečnosť digitálnych aktív, najmä teraz, keď hodnota mincí ohromne stúpa. Na trhu existujú rôzne typy BTC peňaženiek, od online „horúcich“ peňaženiek po hardvérové chladiace zariadenia, vyrobené a navrhnuté tak, aby chránili zostatky investorov pred počítačovou kriminalitou. Toto je kde Electrum prichádza s ochranou desktopového softvéru a offline funkciami. Ukladacia služba poskytuje potrebnú flexibilitu, zatiaľ čo pri správnom zaobchádzaní chráni naše BTC pred hackermi.
Sadnite si, keď vás vezmeme na prechádzku peňaženkou Electrum, a porovnajte ju s ostatnými najlepšími BTC peňaženkami, ktoré by ste si mali vyskúšať. TREZOR, Ledger Nano S a KeepKey Úložné zariadenia HD.
Ako používať bitcoinovú peňaženku Electrum?
Najprv je potrebné vedieť, čo Electrum sú jeho všeobecné výhody a nevýhody skôr, ako začnete s používaním. Electrum je stolná peňaženka na kryptomeny, ktorá umožňuje svojim používateľom bezplatne si stiahnuť softvér do svojich počítačov. Ukladací program by fungoval ako akýkoľvek iný program, online aj offline.
Na druhej strane, rovnako ako v prípade iných aplikácií pre stolné počítače, musíte sa ubezpečiť, že váš počítač nebude napadnutý vírusmi a hackermi. Toto sa považuje za všeobecnú slabinu úložnej kapacity, pretože každý musí byť pripojený online každý deň. Inštalácia sa môže pre začiatočníkov javiť ako trochu komplikovaná, preto sme vytvorili inštalačné pokyny pre každý operačný systém, ktorý máte.
Inštalácia
Electrum je možné bezplatne stiahnuť a nainštalovať do vášho počítača bez ohľadu na to, kde žijete. Podporované operačné systémy počítača sú Windows, Mac a Linux, z ktorých každý má svoj vlastný inštalačný proces v závislosti od systémových potrieb. Preto sme vytvorili prehľad procesu inštalácie pre každý z OS, aby sme vám ušetrili čas a úsilie potrebné na správne dokončenie inštalácie..
Windows
Všetky stiahnuté OS nájdete na jednom mieste, takže záleží len na vás a operačnom systéme, ktorý vlastníte. Stiahnite si klienta Windows podľa obrázka nižšie a po dokončení spustite inštaláciu.
Odkazy na inštaláciu systému Windows odkazujú na tri samostatné možnosti, z ktorých je najpohodlnejší program „Windows Installer“, pretože sa priamo sťahuje.
Mac OS
Verziu pre Mac nájdete od roku v časti „Spustiteľný pre OSX“ Electrum podpora zatiaľ neopravila chybu v najnovšej verzii (2.9.3). Po stiahnutí dvakrát kliknite na pripojený priečinok a potiahnite ikonu smerom k vám na miesto „Aplikácie“, aby sa aplikácia správne spustila. Teraz dvakrát kliknite na ikonu, ktorú ste preniesli, a inštalácia by sa mala čoskoro začať.
V prípade, že sa vyskytne chyba pri otváraní, ako je tá, ktorá sa zobrazuje na obrázku nižšie, jednoducho vyhľadajte súbor v priečinku „Applications“ (Aplikácie) a znova kliknite na ikonu. Potom jednoducho kliknite na tlačidlo „Otvoriť“ v ponuke nástrojov a vo vyskakovacom okne, ktoré by malo zahájiť inštaláciu bez ďalších problémov.
Linux
V prípade operačného systému Linux kliknite na odkaz uvedený v sekcii na stiahnutie na serveri Electrum, ktorá vás dovedie na stránku dodávateľa. Sťahovanie by sa začalo okamžite a je určené pre používateľov Ubuntu. Po stiahnutí a nainštalovaní vytvorte v poslednom kroku súbor peňaženky, aby ste mohli používať verziu Ubuntu. Pokiaľ ide o Debian, môžete prejsť na webovú prezentáciu peňaženky Electrum v Debiane a odtiaľ si priamo stiahnuť klienta..
Pre začiatočníkov by ste si mali zvoliť „python-electrum“ (verzia 1.9.8-4), pretože sa ľahko inštaluje a používa. Fedora a ďalšie verzie operačného systému Linux majú tiež prístup k inštalačnej príručke spoločnosti Electrum, pretože boli pridávané jedna po druhej v posledných niekoľkých rokoch. Prejdite na web svojho obľúbeného poskytovateľa systému Linux v súvislosti s firmou Electrum a nájdete odkazy potrebné na spustenie sťahovania a inštalácie.
Nastaviť
V tejto príručke použijeme verziu peňaženky pre Windows a nastavenie, aj keď aj iný OS má veľmi podobný proces. Program sa po inštalácii neotvorí automaticky, musíte preto vyhľadať priečinok, do ktorého bola inštalácia zvolená na začiatku, a manuálne ho spustiť. Po dvojitom kliknutí na ikonu vyberte možnosť „Automatické pripojenie“ softvéru a vyhľadajte požadovaný server.
Ďalej pomenujte peňaženku, ktorú inštalujete, rovnako ako akýkoľvek iný online profil.
Na nasledujúcej stránke vám bude poskytnutý výber typu peňaženky. Tento inštalačný sprievodca bude používať štandardnú možnosť, aj keď by sme vám odporučili používať ten s vyšším zabezpečením, napríklad peňaženku s viacerými podpismi.
Tiež by sme vám odporučili, aby ste si vytvorili vlastné semeno obnovy, ktoré sa generuje súkromne a netvorí online server.
Kvôli tvrdej vidlici SegWit, Electrum pridal tento krok preventívne pre svojich klientov. Odporúčame vám, aby ste zatiaľ zachovali štandardnú možnosť, pretože mnoho búrz ešte neprijme dôsledky SegWit.
Teraz získate 12-slovné semienko, ktoré by ste si mali zapísať na kúsok papiera ako do úschovy. Je to váš kľúč, keď chcete obnoviť stratenú peňaženku. V ďalšom okne nastavenia budete tiež musieť skopírovať a vložiť semeno.
Vyplňte požadované osobné heslo, ktoré je tiež súkromným kľúčom.
Voila! Skladovacia kapacita zariadenia Electrum je pripravená na použitie za menej ako 2 minúty od celého procesu nastavenia.
Ako prijímať bitcoiny na mojej peňaženke Electrum?
Prihláste sa do svojho Electrum účet a vyhľadajte tlačidlo „Prijať“ v hornej časti vyskakovacieho okna. Teraz máte dve možnosti, ako prijímať mince do svojho úložiska BTC. Svoj kód adresy môžete poslať zdroju, od ktorého získavate bitcoiny, alebo môžete poslať QR kód, ako je to znázornené na obrázku vyššie.
Uveďte sumu, na ktorej ste sa dohodli, ako aj trvanie žiadosti. Teraz jednoducho musíte počkať, kým sa kryptomena prevedie na váš účet od odosielateľa.
História transakcií
Na začiatku bude história vašich objednávok prirodzene predstavovať prázdne miesto, pretože ešte nič nebolo prenesené. Keď prechádzate rôznymi procesmi odosielania a prijímania, história transakcií sa vyplní podrobnosťami o prevode.
To je dosť dôležité, pretože vám ukáže historické aktivity, ktoré ste mali, ale tiež vás upozorní, ak si myslíte, že niektoré z prevodov ste neurobili vy. Uvidíte cieľové miesta prevodu, sumy a pohyby zostatku, ktoré vám poskytnú informácie o vašich pohyboch od nainštalovania programu.
Ako uskutočniť platbu pomocou peňaženky Electrum
Veľmi podobne ako funkcia „Príjem“, aj vy môžete posielať bitcoiny zo svojho Electrum adresovať aj externým zdrojom. Kliknite na „Odoslať“ a vyplňte prevodný formulár. Začínate kódom adresy („Pay to“), krátkym popisom (je voliteľný, ale odporúča sa, aby bol prevod presný), počtom bitcoinov vyjadrených v mBTC (0,001 BTC) a úrovňou poplatku.
Po dokončení by ste si mali prezrieť formulár a potom jednoducho kliknúť na tlačidlo „Odoslať“, čím sa spustí proces prenosu.
Importujte papierovú peňaženku do peňaženky Electrum
V prípade, že máte papierovú peňaženku alebo ste si ju zaobstarali od niekoho iného, máte možnosť prepojiť uvedený papier so svojím účtom Electrum. Tieto adresy sú zametané súkromnými kľúčmi, keď ich importujete do svojho adresára Electrum peňaženka. Bitcoinový papierový kľúč bude mať dlhú postupnosť znakov začínajúcich sa číslom „5“ alebo písmenami „K“ alebo „L“, ako je to znázornené na obrázku nižšie..
Prejdite do časti „Peňaženka“ účtu Electrum a podržte kurzor myši nad časťou „Súkromné kľúče“. Na pravej strane sa otvorí nástroj „Zametanie“, na ktorý by ste mali kliknúť.
Teraz jednoducho zadajte kód adresy papiera a kliknite na tlačidlo „Pozametať“, čím mince v priebehu procesu odošlete na svoj účet.
Semená a zmena adresy
Odkedy Electrum prevádzkuje deterministický fond kľúčov, generuje rodinu dvojíc, online aj offline, zo zdroja hlavného kľúča. Zdrojovým kľúčom je obnovovacie jadro, ktoré ste získali pri inštalácii peňaženky. Tento kľúč použijete na obnovenie úložiska adries pre prípad, že by bolo predvolené. Pokiaľ ide o funkciu zmeny adresy, pomáha obchodníkom posielať bitcoiny pomocou novej adresy bez manuálneho vytvárania niekoľkých objednávok.
So zmenou adresy môžete automaticky použiť dostupné zostatky na rôznych adresách a vytvoriť nový kód, kde by sa zvyšné mince previedli späť. Kódy adries sú naopak početné a generujú sa hneď po vytvorení účtu. Nájdete ich v časti „Zobraziť adresy“ v časti „Zobraziť“. Väčšina z nich bude prázdna, okrem pár, ktoré ste zvykli na príjem bitcoinov.
Ako si vytvoriť zálohu peňaženky?
Pri inštalácii programu by ste mali uložiť obnovovacie semeno buď do súboru v počítači, alebo ho zapísať na kúsok papiera.
Ak ste semienko nejako stratili alebo ste si ho nevytvorili na PC, netrápte sa, pretože k nemu máte prístup vo svojom Electrum softvér kedykoľvek. Jednoducho kliknite na „Semeno“ v sekcii „Waller“, zadajte heslo a skopírujte 12-slovnú frázu kamkoľvek ako zálohu.
Obnovuje sa zálohovanie
V prípade, že bola narušená vaša peňaženka, môžete program vymazať a spustiť inštaláciu odznova. Jediným rozdielom v inštalačnej príručke by bol krok „Keystore“, kde namiesto „Create new seed“ môžete použiť to, ktoré ste externe skopírovali..
V ďalšom kroku jednoducho skopírujte 12 slov starého semena a pokračujte na už známe inštalačné stránky, kým svoju peňaženku znovu nevytvoríte..
Výhody peňaženky BTC spoločnosti Electrum
Electrum ukladanie BTC má mnoho výhod, ktoré by ste si mali uvedomiť:
- kľúče je možné generovať a ukladať súkromne;
- peňaženka funguje bez ohľadu na stav servera spoločnosti Electrum, pracuje online aj offline;
- má niekoľko bezpečnostných prvkov, napríklad dvojfaktorovú autentizáciu (2FA), heslo, viacnásobné kódy adries a možnosti viacerých podpisov;
- ľahko sa inštaluje a spravuje a je vhodný pre začiatočníkov;
- Electrum podporuje Tor a SegWit;
- K dispozícii sú funkcie „Odoslať z“, „História“ a „Zmraziť“.
Ako je zabezpečená peňaženka Electrum?
Peňaženka funguje v offline aj online prostredí a bráni hackerom a iným kybernetickým zločincom dosiahnuť váš zostatok v bitcoinoch. Pri prihlasovaní do účtu tiež používa funkciu multisig a 2FA ako ochranné opatrenie.
Napokon má funkcie odosielania a prijímania, ako aj kompletné nástroje na históriu transakcií vybavené viacerými kódmi adries, vďaka ktorým sú BTC uložené na viacerých miestach a v rovnakej peňaženke..
FAQ
Môžete integrovať peňaženku Electrum do hardvérových peňaženiek?
Electrum je kompatibilný so všetkými populárnymi hardvérovými peňaženkami, ako je napr TREZOR, Ledger Nano S a KeepKey. Pri používaní zariadení HD sú k dispozícii všetky funkcie a funkcie prístroja Electrum. Zostatky by sa synchronizovali, čo by vám poskytlo viac zdrojov, kde sa prevody uskutočňujú okamžite a ľahko.
Existujú mobilné peňaženky Electrum?
Okrem verzií pre stolné počítače existuje aj aplikácia pre Android, ktorú je možné bezplatne stiahnuť z obchodu Google Play. Táto verzia peňaženky je veľmi podobná počítačovému programu, s rovnakými funkciami a funkciami, ktoré majú obchodníci k dispozícii kedykoľvek počas dňa..
Rozhranie by to mohlo mať iný pocit, ale všetko ostatné je do značnej miery rovnaké. Používatelia iOS zatiaľ nedostanú svoju verziu peňaženky v Apple Store.
Podporuje peňaženka Electrum litecoiny?
Momentálne, Electrum prevádzkuje a podporuje iba bitcoiny, pričom ďalšie kryptomeny nie sú jasné, čo sa týka budúcnosti, vrátane Litecoinu a Bitcoin Cash. Nezabudnite sa prihlásiť na odber správ a oznámení spoločnosti Electrum, aby ste dostávali oznámenia, keď platforma plánuje alebo implementuje podporu pre novú mincu.
Hardvérové analógy peňaženky Electrum
Existuje veľa možností, pokiaľ ide o chladné skladovanie bitcoinov na trhu. Najvyššou voľbou pre obchodníkov s veľkými bitcoinovými zostatkami sú hardvérové zariadenia, pre ktoré sme robili aj recenzie.
Peňaženka TREZOR BTC
TREZOR, keďže je hardvérovým chladiacim úložiskom pre kryptomeny, funguje v online aj offline prostredí. Funguje ako mini počítač, pretože jeho nastavenie a používanie je možné vykonať bez pomoci počítača. Pred zakúpením na webovej stránke spoločnosti alebo na stránkach spoločnosti Amazon si prečítajte našu príručku o tom, ako používať zariadenie a na čo by ste mali vedieť..
Uvádzame výhody a nevýhody peňaženky, spolu s jej cenou, funkciami peňaženky, bezpečnostnými funkciami a správnymi sprievodcami nastavením.
Ledger Nano S
Ledger Nano S, aj keď je veľmi podobný ako iné HD zariadenia na trhu, používa čipy ako zdroj / pamäť informácií a je možné ich vložiť do počítača ako USB. Väčšina funkcií je rovnaká, ale o produkte Ledger’s by ste mali vedieť niekoľko vecí.
Prejdite k nášmu článku o Nano S a pozrite sa na naše skúmanie funkcií peňaženky, procesu nastavenia a celkovej bezpečnosti.
Peňaženka KeepKey
KeepKey, vyvinutý TREZOR tím, má veľmi podobné vlastnosti ako iné peňaženky HD, najmä TREZOR. Nezabudnite si pozrieť našu recenziu zariadenia HD, pretože uvádzame výhody, nevýhody, funkcie a podrobné pokyny, ako používať peňaženku.
V prípade, že tento výukový program neodpovedal na niektoré vaše otázky týkajúce sa Electrum bitcoinová peňaženka, pokojne nám napíšte na BitcoinBestBuy, pretože sa k vám určite okamžite vrátime.