Recenzie Komodo (KMD): Kryptomena, DEX a ICO platforma
názov | Komodo |
Ticker | KMD |
Celková ponuka | 200 000 000 |
Počiatočná cena | 0,11 USD |
Kategória | Mena |
URL webových stránok | https://komodoplatform.com/ |
URL bielej knihy | https://komodoplatform.com/wp-content/uploads/2018/06/Komodo-Whitepaper-June-3.pdf |
Komodo je kryptomena, ktorá je vidlicou ZCash a jej platforma a ekosystém sú založené na rovnakom protokole. Jeho blockchainová platforma využíva na vykonávanie svojich anonymných a súkromných transakcií kryptomenu Komodo. Platforma obsahuje blockchain, mincu KMD, decentralizovanú burzu a systém, pomocou ktorého sa dajú spustiť decentralizované ICO..
Myšlienka za Komodom
Komodo je pevne presvedčený, že predovšetkým by ľudia mali byť slobodní. Táto sloboda zahŕňa schopnosť prijímať vlastné rozhodnutia, ako aj prijímať výhody a dôsledky týchto rozhodnutí.
V súlade s touto filozofiou vytvoril tím spoločnosti Komodo kryptomenu a ekosystém peer-to-peer, ktorá sa zameriava na decentralizovanú burzu, ktorá eliminuje tretie strany a súčasne slúži investorovi aj blockchainovému podnikateľovi. Investori môžu obchodovať s kryptomenami bez nutnosti registrácie, úschovy alebo sprostredkovateľských mincí. Podnikatelia môžu využiť burzu Komodo na predstavenie svojej mince na burze. Platforma obsahuje výkonné funkcie ochrany súkromia, ktoré umožňujú investorom obchodovať s tovarom a službami, ako aj podnikateľom uvoľniť svoje prostriedky a zdroje crowdsource od publika, ktoré si želá zostať súkromným.
Veľká časť tímu Komodo vrátane jeho zakladateľa je anonymná. Spoločnosť Komodo založil James `jl777c‘ Lee, ktorý v roku 2016 začal pracovať na projekte s názvom SuperNET on Nxt, ktorý bol v tom čase jedným z vôbec prvých blockchainov na svete. Po implementácii mnohých úprav kódu bez konzultácie s inými projektmi postavenými na platforme Nxt bolo potrebných veľa hodín práce na odstránenie poškodenia. V tomto okamihu sa program „jl777c“ rozhodol vytvoriť otvorenú spoločnú atómovú platformu s viacerými reťazcami v čase dávno predtým, ako sa vo svete kryptomeny začali používať pojmy ako „interoperabilita“ a „atómové výmeny“. Výsledok nového kódu ukázal „jl777c“ obmedzenia platformy s jedným blockchainom a on a jeho tím sa rozhodli vyvinúť blockchain zameraný na nezávislosť, autonómiu a spoluprácu.
Komodo je vývojom podobného projektu s názvom BitcoinDark, ktorý sa však funkčne presunul na platformu Komodo. Myšlienkou spoločnosti BitcoinDark bolo zlepšiť zlyhanie ochrany súkromia spoločnosti Bitcoin a zaviesť systém viazania, ktorý naviazal mincu na ďalšie cenné papiere spálením mince. Očakáva sa, že táto funkcia bude v budúcnosti na platforme Komodo.
Nedávno bolo Komodo zaradil od čínskeho ministerstva priemyslu a informačných technológií ako najlepší blockchain na svete po Ethereu a EOS.
Platforma Komodo
Platforma Komodo je schopná poskytnúť anonymitu používateľom prostredníctvom nulových dôkazov o znalostiach a zabezpečenia prostredníctvom konceptu zvaného oneskorené preukázanie práce (dPoW).
Zabezpečenie oneskoreného dôkazu o práci vychádza z myšlienky technológie Proof of Work (PoW). Výsledkom je bezpečnostná vrstva, ktorá vytvára zálohy dát vášho blockchainu a notársky ich notifikuje do bitcoinového blockchainu, takže aj tie najmenšie blockchainy nakoniec budú mať zabezpečenie na úrovni bitcoinu. Útočníci, ktorí chcú zmeniť transakcie po odsúdení na zánik, pretože by najskôr musel zmeniť bitcoinový blockchain, čo je nemožné.
Okrem toho existuje ďalších päť funkcií platformy:
- Komodo Core – pôvodná kryptomena Komodo, KMD. Celkovo bolo vytvorených 200 miliónov mincí, ale iba 100 bolo predminovaných a distribuovaných v ICO. Desať miliónov bolo vyčlenených na budúci vývoj, zatiaľ čo zvyšných 90 bolo rozdelených investorom.
- Assetchains – tokenizácia a blockchainové riešenia bielych rukavíc.
- Jumblr – anonymný anonymný anonymný coin coin. Poskytuje úplnú anonymitu a nízky poplatok 0,3% v porovnaní s decentralizovanými domiešavačmi.
- BarterDEX – decentralizovaná burza, ktorá vykonáva atómové výmeny bez potreby tokenu proxy alebo viazaných prostriedkov.
- Agama – multi-peňaženka pre všetky kryptomeny dostupná vo viacerých desktopových formátoch. Využíva Jumbler na zvýšenie súkromia.
BarterDex: popredná svetová burza pre atómovú výmenu
BarterDEX je bezpečná a univerzálne decentralizovaná burza poháňaná atómovými swapmi. Je to open source a umožní obchodovanie s akoukoľvek mincou. BarterDEX je založený na burze NXT Asset Exchange, ktorá obsahovala výmenu kryptomeny pomocou proxy tokenov, ktoré by predstavovali externé kryptomeny. Tento typ protokolu však nebol dostatočne obmedzený, aby konkuroval centralizovaným burzám kvôli pomalým obchodným procesom. Okrem toho bolo úložisko distribuované, ale umožňovalo rovnaké rizikové správanie, aké sa vyskytuje pri centralizovaných burzách. A nakoniec, obchodovanie zahŕňalo viac brán.
Ako alternatíva riešenia týchto obmedzení bola hľadaná decentralizovaná burza, BarterDEX. BarterDEX kombinuje tri prvky: porovnávanie pokynov, zúčtovanie obchodu a zabezpečenie likvidity a ich integráciu do systému, ktorý umožňuje uskutočňovanie transakcií pomocou atómového krížového reťazca. Počas tohto procesu tiež pridáva vrstvu súkromia, aby účastníci mohli vykonávať atómovú výmenu bez kontaktu IP.
BarterDEX je momentálne vo fáze vývoja BETA a je možné ho stiahnuť prostredníctvom webovej stránky Komodo. V marci oznámili, že burza podporila obchodovanie s 95% všetkých existujúcich mincí. V súčasnosti poháňali viac ako 100 000 atómových swapov a viac ako 100 druhov kryptomien.
Decentralizované počiatočné ponuky mincí (DICO)
BlocNation uviedla prvé decentralizované ICO 17. apríla 2018 pomocou technológie spoločnosti Komodo. Ide o to, aby bol proces ICO bezpečnejší, bezpečnejší a bez zraniteľností, ktoré majú súčasné centralizované ICO, ktoré zahŕňajú veľryby, hackerov a ľudské chyby, ktoré proces ICO poškodzujú. Model DICO je poskytovaný prostredníctvom technológií BarterDex a atomic swap, ktoré umožňujú úplnú anonymitu a decentralizovanú distribúciu mincí. Proces výberu spoločností, ktoré chcú spustiť decentralizované ICO, je rozsiahly a je možné vykonať iba jednu naraz.
História cien spoločnosti KMD
Spoločnosť Komodo uviedla na trh vo februári 2017 za počiatočnú cenu 0,11 USD. Koncom decembra minca nakrátko vystrelila na 12,89 USD.
Ako nakupovať KMD
Hlavná možnosť nákupu KMD je prostredníctvom Binance, ako aj burzy, kde má najvyšší objem obchodovania za takmer 200 000 USD. Je k dispozícii na zakúpenie s BTC a ETH.
KMD je k dispozícii aj na nasledujúcich burzách:
- Bittrex (Obchodujte s KMD s BTC na Bittrexe)
- Upbit (Obchodujte s KMD s KRW na Upbite)
- Upbit (Obchodujte s KMD s KRW na Upbite)
- Kryptopia (Obchodujte s KMD s BTC na Cryptopii)
- HitBTC (Obchodujte s KMD s ETH na HitBTC)
Ako uchovávať KMD
KMD je možné uložiť online v peňaženke Agama. Je k dispozícii v desktopových verziách pre Windows, MacOS a Linux od Webová stránka Komodo.
Pre maximálnu bezpečnosť sú však papierové peňaženky offline najbezpečnejšou metódou ukladania vašej kryptomeny. Na webe si tiež môžete stiahnuť papierovú peňaženku offline.
Plán a plány do budúcnosti
Komodo dosiahlo v krátkom časovom období impozantný počet míľnikov. Po spustení vo februári 2016 spustili svoju sieťovú sieť o necelý rok neskôr v januári, doplnenú o nezávislé zoskupenia a oneskorený dôkaz o bezpečnosti práce. Do júla 2017 boli schopní vyrobiť atómové močiare verejne dostupné na Dome spoločnosti Komodo’s.
Spoločnosť Komodo má na svojich webových stránkach k dispozícii rozsiahly plán rozvoja.
Medzi ich plány patrí vývoj prístavu BarterDEX GUI na novú technológiu pre vyšší výkon a vytvorenie nezávislej decentralizovanej platformy ICO. Dlhodobým cieľom je mať pripravenú zmluvu a mobilný DEX spoločnosti Komodo do konca roka 2019.