Recenzia Monero (XMR): Mince ponúkajúce úplné súkromie a anonymitu
Kľúčové informácie Monero | |
názov | Monero |
Ticker | XMR |
Celková ponuka | 18 400 000 |
Počiatočná cena | 1,41 USD |
Kategória | Digitálna mena |
URL webových stránok | Ísť do GetMonero.org |
Zdroje | Čítať Používateľské príručky |
Monero je kryptomena, ktorá bola vyvinutá ako reakcia na nedostatok úplného súkromia, bezpečnosti a anonymity klasických kryptomien, ako sú bitcoiny a ethereum. Jej oddanosť ochrane súkromia, a to ako adresy odosielateľa, tak aj množstva jeho transakcií, prispela k jeho širokému prijatiu a zvýšeniu cien v priebehu času. Bootstrapovaná minca, za jej vývojom nie je žiadna spoločnosť ani jednotlivec a má aktívnu komunitu, v ktorej sú anonymní vývojári a zakladatelia..
Nápad a tím stojaci za Monerom
Spoločnosť Monero, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014, bola vyvinutá s osobitným dôrazom na ochranu súkromia. Mince boli kódované niekoľkými anonymnými jednotlivcami a najskôr ich označila ako mena názov Bitmonero. Monero je vidličkou pôvodnej mince Bitmonero z roku 2014.
Väčšina kryptomien, ako sú bitcoiny a ethereum, má transparentné transakcie, ktoré sú prístupné verejnosti a je možné ich vysledovať podľa totožnosti osoby. Vyskytli sa prípady, keď orgány činné v trestnom konaní dokázali identifikovať jednotlivcov prostredníctvom adresy bitcoinovej peňaženky.
Monero na druhej strane zaisťuje úplnú dôvernosť a nemožnosť vystopovať tieto transakcie. Robí to pomocou technológie krúžkov a tajných adries. Jej súkromie a anonymita umožňuje každej minci nahradiť inú mincu, čo znamená, že je zameniteľná. Jej zastupiteľnosť v kombinácii so zameraním na anonymitu a súkromie zvýšili hodnotu mince a jej prijatie od jej uvedenia v roku 2014.
Ministerstvo vnútorných cenných papierov nedávno oznámilo svoj zámer sledovať transakcie Monero pomocou vlastného monitorovacieho rámca pomocou forenznej analýzy. Toto oznámenie prichádza po významnom úspechu v sledovaní bitcoinových transakcií, ako aj po Monerovom vzostupe najvýkonnejšia kryptomena v roku 2016.
História cien Monero
Monero je úspešným príkladom bootstrapovanej mince, ktorá získala peniaze od svojej vlastnej komunity. Nemal predštartový predaj, financovanie VC ani veľkých investorov, ktorí by ho pomáhali uviesť na trh. Žiadny z jej zakladateľov si nepridelil žiadnu z mincí sám pre seba.
Naopak – väčšina jeho vývojárov a hlavných tvorcov je úplne anonymná. Volatilita mince, ktorá sa pohybovala od 0,25 USD (v januári 2015) do 60,00 USD (v máji 2017), spôsobila, že je obzvlášť atraktívna pre krátkodobých investorov. Spoločnosť Monero začala obchodovať v roku 2014 za cenu 1,41 USD. Na začiatku roka 2017 sa obchodovala za 12,00 USD. Vrchol dosiahol v januári 2018 na úrovni 437,54 USD a odvtedy má klesajúci trend.
Technológia Monero
Technológia spoločnosti Monero je založená na algoritme Proof-of-Work (PoW), ktorý je prispôsobiteľný širokej škále procesorov, aby zabezpečil demokratickejšiu príležitosť na ťažbu. Čas blokovania mince je dve minúty. Vďaka systému blokovaných odmien je a dezinflačná mena a naďalej poskytovať stimuly pre ťažbu spoločnosti Monero, ako aj pre udržiavanie bezpečnosti jej blockchainu.
Spoločnosť Monero implementuje niekoľko jedinečných funkcií, ktoré svojim používateľom poskytujú väčšiu anonymitu a súkromie:
Ring technológia
Vyvinuté v spolupráci akademikov na MIT a Weizmannovom inštitúte v roku 2001, prstencové podpisy sú digitálne podpisy, ktoré môže urobiť každý člen skupiny, ktorá má kľúče, čo značne sťažuje overenie presného jednotlivca, ktorý podpis urobil. . Signalizácie zvonenia sa dajú dosiahnuť tak, že sa kľúče účtov zmiešajú s verejnými kľúčmi, čo výrazne sťažuje sledovanie jedného podpisu ku konkrétnemu používateľovi.
Spoločnosť Monero tiež využíva techniku známu ako „zvonenie dôverných transakcií“ alebo RingCT, čo znamená, že okrem možnosti skryť adresu používateľa, dokáže skryť aj sumu jednotlivých transakcií. Ring CT bol implementovaný v Monere v januári 2017.
Technológia anonymity
Monero v súčasnosti pracuje na vývoji Kovri. Kovri je decentralizovaná technológia anonymity založená na I2P, anonymná prekryvná sieť, ktorá umožňuje bezpečnú a anonymnú komunikáciu cez internet. Cieľom Kovri je byť ľahkou a rýchlejšou verziou I2P. Spoločnosť vydala alfa verzia technológie v auguste.
Tajné adresy
Tajné adresy sú náhodné adresy generované pre každú transakciu. To umožňuje lepšiu anonymitu, pretože iba odosielateľ a príjemca poznajú adresu, kam bola platba odoslaná.
Ako nakupovať XMR
Binance je hlavnou možnosťou nákupu XMR, ako aj burzy, kde má najvyšší objem obchodovania na úrovni 1,8 milióna dolárov. Je k dispozícii na zakúpenie s BTC a ETH.
XMR je k dispozícii aj na nasledujúcich burzách:
- Bithumb (Obchodujte s XMR s KRW na Bithumb)
- Exates (Obchodujte s XMR s BTC na exrate)
- HitBTC (Obchodujte XMR s BTC na HitBTC)
- IDCM (Obchodujte XMR s USDT na ICDM)
Ako uchovávať XMR
Existuje niekoľko peňaženiek Monero, ktoré sú všetky k dispozícii na stiahnutie na serveri Webová stránka Monero.
Monero má tiež vyhradenú pevnú peňaženku, ktorá sa v súčasnosti vyvíja.
Ku koncu novembra, Ledger Nano S oznámil integrácia spoločnosti Monero do jej peňaženky.
Ako ťažiť XMR
Pretože Monero sa spolieha na algoritmus PoW, je odolný voči ASIC ťažbe a je dostupnejší pre všetkých, ktorí ho chcú ťažiť. Najprv si budete musieť stiahnuť softvér na ťažbu a potom sa pripojiť k banskej oblasti. Zoznam oboch typov softvéru a ťažobných fondov je k dispozícii na webe Webová stránka Monero.
Monero plán a plány do budúcnosti
Plán spoločnosti Monero je k dispozícii na webových stránkach spoločnosti, ale nie je pravidelne aktualizovaný. Medzi jeho súčasné ciele podľa oficiálneho plánu patrí nahradenie RingCT BulletProofs, ktoré sú určené na zmenšenie veľkosti transakcie a výrazné zníženie transakčných poplatkov spoločnosti Monero. The prvé štádium BulletProofs bol implementovaný na konci roka 2017. Tiež plánuje vylepšiť svoje fórumové financovanie, čo je jeho komunitný systém získavania finančných prostriedkov.
Budúce ciele zahŕňajú vývoj riešení na druhej vrstve pre rýchlosť a škálovateľnosť a ďalšie publikovanie výskumných prác.
Poznámka: Čierna označuje splnené úlohy; oranžová označuje prebiehajúce úlohy; biela sa vzťahuje na nadchádzajúce.